"Martda ata olacaqdı, sevinə-sevinə işə gedirdi" - Ağır qəza 25 yaşlı gəncin həyatına son qoydu
"Martda ata olacaqdı, sevinə-sevinə işə gedirdi" - Ağır qəza 25 yaşlı gəncin həyatına son qoydu VİDEO
Samux rayonunda ölümlə nəticələnən ağır yol-nəqliyyat hadisəsinin təfərrüatı məlum olub.
Hadisə yanvarın 25-də, səhər saat 06 radələrində rayonun Yenikənd kəndi yaxınlığında qeydə alınıb. İşçiləri daşıyan "QAZel" markalı mikroavtobus idarəetmədən çıxaraq yol kənarındakı rabitə dirəyinə çırpılıb, daha sonra dərəyə aşıb.
Qəza zamanı ağır xəsarətlər alan 25 yaşlı Vüqar Əsgərov xəstəxanaya çatdırılsa da, onun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Mərhumun qardaşı İsa Əsgərov hadisə ilə bağlı jurnalistlərə bildirib ki, avtomobil yolda sürüşərək idarəetmədən çıxıb:
"Hər gün işə gedirdilər, günlük 15 manata fəhləlik edirdi. Yeni evlənmişdi, mart ayında ata olacaqdı. Sevinə-sevinə işə gedirdi. Səhər yeddiyə qalmış idi, mənə zəng vurdular ki, avtobus qəza edib, qardaşın maşının altında qalıb".
Zərərçəkən Məharət Zülfüqarov qeyd edib ki, hadisə anında özü də avtomobildə olub: "Mən maşında yatmışdım. Birdən gördüm ki, maşın nəzarətdən çıxdı. Telefonun işığını yandıranda gördüm ki, Vüqar avtomobilin altında sıxılmış vəziyyətdə qalıb".

«В марте должен был стать отцом, с радостью шел на работу» — тяжёлая авария оборвала жизнь 25-летнего молодого человека
«В марте должен был стать отцом, с радостью шел на работу» — тяжёлая авария оборвала жизнь 25-летнего молодого человека ВИДЕО
В Самухском районе выяснились подробности тяжелого дорожно-транспортного происшествия со смертельным исходом.
Инцидент произошел 25 января около 6 часов утра недалеко от села Еникиенд района. Микроавтобус марки "GAZель", перевозивший рабочих, выехал с дороги, врезался в столб связи у обочины, а затем перевернулся в овраг.
25-летний Вугар Аскеров, получивший серьезные травмы в аварии, был доставлен в больницу, однако спасти его жизнь не удалось.
Брат погибшего Иса Аскеров рассказал журналистам, что автомобиль занесло на дороге, и он выехал с проезжей части:
«Они каждый день ходили на работу, работали за 15 манат в день. Он недавно женился, в марте должен был стать отцом. С радостью шел на работу. Было почти семь утра, мне позвонили и сказали, что автобус попал в аварию, а брат остался под машиной».
Пострадавший Махарат Зульфугаров отметил, что в момент происшествия он тоже был в автомобиле: «Я спал в машине. Внезапно увидел, что автомобиль вышел из-под контроля. Когда включил свет на телефоне, увидел, что Вугар оказался зажат под машиной».