Mbappe: “Messinin nə etdiyinə baxmıram”
Medianews.az-ın məlumatına görə, fransız futbolçu bildirib ki, Argentina millisinin lideri Lionel Messinin qırdığı rekord onun diqqət mərkəzində deyil.
“Ən yaxşı bombardir olmaq barədə düşünmürəm. Mənim üçün əsas məsələ Fransa millisinin inkişaf etməsi və uğur qazanmasıdır. Lionel Messinin nə etdiyini izləmirəm, yalnız özümə və komandama fokuslanıram”, - deyə Mbappe deyib.
Qeyd edək ki, Messi Avstriya ilə oyunda vurduğu dublla dünya çempionatlarındakı qol sayını 18-ə çatdıraraq rekord müəllifi olub. Mbappe isə İraqla matçda iki dəfə fərqlənərək mundial karyerasında 16 qola imza atıb.
Həm Argentina, həm də Fransa millisi vaxtından əvvəl DÇ-2026-nın pley-off mərhələsinə vəsiqəni təmin edib.

Нападающий сборной Франции Килиан Мбаппе рассказал о борьбе за звание бомбардира на чемпионате мира.
По информации Medianews.az, французский футболист заявил, что рекорд, установленный лидером сборной Аргентины Лионелем Месси, не находится в центре его внимания.
«Я не думаю о том, чтобы стать лучшим бомбардиром. Для меня главное — развитие и успех сборной Франции. Я не слежу за тем, что делает Лионель Месси, я сосредоточен только на себе и своей команде», — сказал Мбаппе.
Отметим, что Месси стал рекордсменом, доведя количество голов на чемпионатах мира до 18 после дубля в игре с Австрией. Мбаппе же забил дважды в матче с Ираком, доведя свой голевой залог на мировом первенстве до 16.