Terror əməliyyatı: 209 nəfər saxlandı
İyulun 7-8-də keçiriləcək NATO Dövlət və Hökumət Başçıları Zirvəsi öncəsi Ankarada genişmiqyaslı antiterror əməliyyatı keçirilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı Türkiyə mediası məlumat yayıb.
Ankara Polis İdarəsi və İl Jandarma Komandanlığının uzunmüddətli kəşfiyyat fəaliyyəti əsasında paytaxtın müxtəlif ünvanlarında eyni vaxtda əməliyyatlar təşkil olunub. Əməliyyat zamanı terror təşkilatları ilə əlaqədə şübhəli bilinən 209 nəfər tutulub.
Türkiyə paytaxtında keçiriləcək NATO-nun 36-cı Dövlət və Hökumət Başçıları Zirvəsində ABŞ Prezidenti Donald Tramp, Böyük Britaniyanın Baş naziri Kir Starmer, Fransa Prezidenti Emmanuel Makron və Almaniya Kansleri Fridrix Mers də daxil olmaqla çoxsaylı dünya liderlərinin iştirakı gözlənilir.
Zirvə ərəfəsində Ankarada təhlükəsizlik tədbirləri maksimum səviyyəyə çatdırılıb. Hüquq-mühafizə orqanlarının şəhər üzrə nəzarət, kəşfiyyat və ictimai asayişin qorunması istiqamətində fəaliyyətini tədbir başa çatanadək gücləndirəcəyi bildirilib.

Террористическая операция:
В Анкаре проведена масштабная антитеррористическая операция накануне Саммита глав государств и правительств НАТО, который состоится 7-8 июля.
Medianews.az сообщает, что об этом сообщил турецкий медиаресурс.
На основе длительной разведывательной деятельности Полицейского управления Анкары и областного жандармерийского командования одновременно в разных районах столицы были проведены операции. В ходе операции задержаны 209 человек, подозреваемых в связях с террористическими организациями.
На 36-м саммите глав государств и правительств НАТО, который пройдет в столице Турции, ожидается участие многих мировых лидеров, включая президента США Дональда Трампа, премьер-министра Великобритании Кира Стармера, президента Франции Эммануэля Макрона и канцлера Германии Фридриха Мерса.
В преддверии саммита уровень мер безопасности в Анкаре достиг максимума. Отмечается, что правоохранительные органы будут усиливать контроль, разведывательную и общественную охрану в городе до окончания мероприятия.