Terror əməliyyatı: 209 nəfər saxlandı
İyulun 7-8-də keçiriləcək NATO Dövlət və Hökumət Başçıları Zirvəsi öncəsi Ankarada genişmiqyaslı antiterror əməliyyatı keçirilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı Türkiyə mediası məlumat yayıb.
Ankara Polis İdarəsi və İl Jandarma Komandanlığının uzunmüddətli kəşfiyyat fəaliyyəti əsasında paytaxtın müxtəlif ünvanlarında eyni vaxtda əməliyyatlar təşkil olunub. Əməliyyat zamanı terror təşkilatları ilə əlaqədə şübhəli bilinən 209 nəfər tutulub.
Türkiyə paytaxtında keçiriləcək NATO-nun 36-cı Dövlət və Hökumət Başçıları Zirvəsində ABŞ Prezidenti Donald Tramp, Böyük Britaniyanın Baş naziri Kir Starmer, Fransa Prezidenti Emmanuel Makron və Almaniya Kansleri Fridrix Mers də daxil olmaqla çoxsaylı dünya liderlərinin iştirakı gözlənilir.
Zirvə ərəfəsində Ankarada təhlükəsizlik tədbirləri maksimum səviyyəyə çatdırılıb. Hüquq-mühafizə orqanlarının şəhər üzrə nəzarət, kəşfiyyat və ictimai asayişin qorunması istiqamətində fəaliyyətini tədbir başa çatanadək gücləndirəcəyi bildirilib.

A large-scale anti-terror operation was conducted in Ankara ahead of the NATO Heads of State and Government Summit to be held on July 7-8.
Medianews.az reports that the Turkish media released information regarding this.
Based on long-term intelligence activities of the Ankara Police Department and the Provincial Gendarmerie Command, operations were simultaneously organized at various addresses in the capital. During the operation, 209 people suspected of being connected to terrorist organizations were detained.
At the 36th NATO Heads of State and Government Summit to be held in the Turkish capital, the participation of many world leaders including US President Donald Trump, UK Prime Minister Kir Starmer, French President Emmanuel Macron, and German Chancellor Friedrich Mers is expected.
Security measures in Ankara have been raised to the highest level ahead of the summit. It has been reported that law enforcement agencies will strengthen their activities in control, intelligence, and maintenance of public order throughout the city until the event ends.