Mossad rəhbəri: İranla bağlı missiya
İsrailin xarici kəşfiyyat xidməti Mossad-ın direktoru David Barnea İranla bağlı əməliyyatların davam etdiyini bildirib.
Medianews.az xəbər verir ki, "Ynet" nəşrinə istinadən yayılan məlumatda o, son 40 gün ərzində aparılan intensiv əməliyyatların mühüm nəticələr verdiyini deyib.
Barnea qeyd edib ki, əldə olunan nəticələrdən biri İranın İsrail dövlətinə qarşı strategiyasına ciddi zərbə vurulmasıdır.
Onun sözlərinə görə, buna baxmayaraq proses tam yekunlaşmayıb və fəaliyyət yalnız döyüşlərin dayanması ilə başa çatmayacaq.
Mossad rəhbəri vurğulayıb ki, təşkilatın əsas məqsədi yalnız İrandakı mövcud "radikal rejim" dəyişdikdən sonra tam həyata keçmiş hesab edilə bilər.//BAKU.WS

Директор израильской внешней разведывательной службы Моссад Давид Барнеа заявил, что операции, связанные с Ираном, продолжаются.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на издание "Ynet", он сообщил, что за последние 40 дней проведённые интенсивные операции дали важные результаты.
Барнеа отметил, что одним из полученных результатов стало серьёзное поражение стратегии Ирана в отношении израильского государства.
По его словам, несмотря на это, процесс ещё не завершён, и деятельность не закончится только с прекращением боевых действий.
Руководитель Моссада подчеркнул, что основная цель организации может считаться полностью достигнутой только после того, как существующий в Иране «радикальный режим» будет сменён.//BAKU.WS