“Neftçi” klubu heyətini yeni futbolçu ilə gücləndirib.
Medianews.az xəbər verir ki, paytaxt təmsilçisi Slovakiya millisinin hücumçusu Lyubomir Tuptanı transfer edib. 28 yaşlı futbolçu ilə 2+1 illik müqavilə imzalanıb. O, komandada 29 nömrəli formanı geyinəcək.
Mərkəz hücumçusu kimi çıxış edən, eyni zamanda, hər iki cinahda vinger mövqeyində də oynaya bilən Tupta son olaraq Yunanıstanın AEL klubunun formasını geyinib. O, 2025/2026 mövsümündə Yunanıstan çempionatında keçirdiyi 35 oyunda 8 qol vurub və 3 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.
Slovakiyalı futbolçu karyerası ərzində İtaliya, Polşa, İsveçrə və Çexiya çempionatlarında da çıxış edib.
Lyubomir Tupta 2023-cü ildən Slovakiya milli komandasına dəvət alır. O, yığmanın heyətində indiyədək 21 oyunda forma geyinib.

The "Neftçi" club has strengthened its squad with a new football player.
Medianews.az reports that the capital's representative has transferred Slovak national team forward Lyubomir Tupta. A 2+1 year contract has been signed with the 28-year-old player. He will wear the number 29 jersey in the team.
Playing as a central forward, and also able to play as a winger on both flanks, Tupta most recently wore the jersey of Greece's AEL club. In the 2025/2026 season in the Greek championship, he scored 8 goals in 35 matches and provided 3 assists.
The Slovak player has also played in the championships of Italy, Poland, Switzerland, and the Czech Republic during his career.
Lyubomir Tupta has been called up to the Slovak national team since 2023. So far, he has played in 21 matches for the national team.