"Oyun başladı, xoş seyirlər!" –
ABŞ Prezidenti Donald Tramp özünün rəsmi "Truth Social" sosial şəbəkə hesabında qlobal miqyasda böyük əks-səda doğuracaq və siyasi gərginliyi pik həddə çatdıracaq növbəti səs-küylü bəyanatla çıxış edib.
Medianews.az xəbər verir ki, Amerika lideri solçu və kommunist qüvvələrin siyasi arenadakı son addımlarını kəskin ittihamlarla hədəf alaraq bu gəlişməyə çoxdan hazır olduğunu bəyan edib. Tramp sosial şəbəkə paylaşımında bu ideologiyanın mahiyyətini ifşa edərək yazıb: "Mən buna uzun müddət idi ki, hazırlaşırdım və bu anı gözləyirdim. Kommunist olmaq əslində çox asandır – bunun üçün sadəcə olaraq 'Mən sizə hər şeyi verəcəm' demək kifayətdir. Lakin bu, reallıqda o deməkdir ki, siz həmin sərvəti ona həqiqətən layiq olan və zəhmət çəkən insanların əlindən zorla alacaqsınız".
ABŞ dövlət başçısı bəşəriyyət tarixi boyu sol ideologiyaların gətirdiyi uğursuzluqlara diqqət çəkərək qarşıdurmanın artıq açıq müstəviyə keçdiyini elan edib: "Min illik tarix ərzində bu dağıdıcı ideologiya bir dəfə də olsun heç yerdə işə yaramayıb və heç bir müsbət nəticə verməyib. Artıq böyük oyun rəsmən başladı. Hər kəsə xoş seyirlər!"//Musavat.com

US President Donald Trump has made another sensational statement on his official "Truth Social" social network account that will cause a great global resonance and bring political tension to its peak.
According to Medianews.az, the American leader sharply accused the recent moves of leftist and communist forces in the political arena and declared that he has long been ready for this development. In his social network post, Trump exposed the essence of this ideology and wrote: "I have been preparing for this for a long time and waiting for this moment. Being a communist is actually very easy – for that, it is enough just to say 'I will give you everything'. But in reality, this means that you forcibly take that wealth from the hands of those who truly deserve it and work hard."
The US head of state drew attention to the failures brought by leftist ideologies throughout human history and announced that the confrontation has now moved to an open level: "Throughout a thousand years of history, this destructive ideology has never worked anywhere even once and has never produced any positive results. The big game has officially begun. Best wishes to everyone!"//Musavat.com