Pakistanda terror: 9 hərbçi həlak oldu
Pakistanın Xayber-Paxtunxva əyalətinin Bacaur rayonunda partlayıcı maddələrlə yüklənmiş avtomobildə olan terrorçu hərbi düşərgənin ərazisinə daxil olub və partlayıcı qurğunu işə salıb.
Medianews.az xəbər verir ki, partlayışdan dərhal sonra digər terrorçular hərbçilərə atəş açıblar. Nəticədə 9 hərbçi həlak olub, 20-dən çoxu yaralanıb.
Qeyd edək ki, Xayber-Paxtunxvadakı radikal qruplaşmalar qondarma Vəziristan İslam Dövləti yaratmağa çalışırlar. Bölgə Əfqanıstanla sərhəddə, qəbilə ərazilərində yerləşir.//Milli.Az

Террор в Пакистане: Погибли 9 военнослужащих
В районе Бачаур провинции Хайбер-Пахтунхва Пакистана террорист на заминированном автомобиле проник на территорию военного лагеря и привел в действие взрывное устройство.
Как сообщает Medianews.az, сразу после взрыва другие террористы открыли огонь по военным. В результате погибли 9 солдат, более 20 получили ранения.
Отметим, что радикальные группировки в Хайбер-Пахтунхве пытаются создать мнимое Исламское Государство Вазиристана. Регион находится на границе с Афганистаном, в племенных территориях.//Milli.Az