Pakistanda terror: 9 hərbçi həlak oldu
Pakistanın Xayber-Paxtunxva əyalətinin Bacaur rayonunda partlayıcı maddələrlə yüklənmiş avtomobildə olan terrorçu hərbi düşərgənin ərazisinə daxil olub və partlayıcı qurğunu işə salıb.
Medianews.az xəbər verir ki, partlayışdan dərhal sonra digər terrorçular hərbçilərə atəş açıblar. Nəticədə 9 hərbçi həlak olub, 20-dən çoxu yaralanıb.
Qeyd edək ki, Xayber-Paxtunxvadakı radikal qruplaşmalar qondarma Vəziristan İslam Dövləti yaratmağa çalışırlar. Bölgə Əfqanıstanla sərhəddə, qəbilə ərazilərində yerləşir.//Milli.Az

Terror in Pakistan: 9 soldiers were killed
In the Bachaur district of Khyber Pakhtunkhwa province in Pakistan, a terrorist in a car loaded with explosives entered the military camp's area and detonated the explosive device.
Medianews.az reports that immediately after the explosion, other terrorists opened fire on the soldiers. As a result, 9 soldiers were killed and more than 20 were injured.
It should be noted that radical groups in Khyber Pakhtunkhwa are trying to create a so-called Islamic State of Waziristan. The region is located on the border with Afghanistan, in tribal areas.//Milli.Az