Paytaxtda ictimai nəqliyyat bəzi şəxslər üçün
Bakıda 17-22 may tarixlərində keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyası (WUF13) çərçivəsində fəaliyyət göstərəcək könüllülər üçün ictimai nəqliyyatdan istifadə ödənişsiz olacaq.
Medianews.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, forum müddətində yalnız WUF13 könüllüləri paytaxtın ictimai nəqliyyat xidmətlərindən pulsuz yararlana biləcəklər.
Qərarın tədbir iştirakçılarının hərəkət rahatlığının təmin olunması məqsədilə qəbul edildiyi qeyd olunub.
Qeyd edək ki, bütün qeydiyyatdan keçmiş WUF13 iştirakçıları üçün tədbir müddətində Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu ilə müəyyən edilmiş şəhər nəqliyyat mərkəzləri arasında xüsusi avtobuslar fəaliyyət göstərəcək. Bununla yanaşı, tədbir məkanına təşkil olunacaq nəqliyyat xidmətləri də ödənişsiz olacaq

Volunteers who will operate within the framework of the 13th session of the World Urban Forum (WUF13), which will be held in Baku from May 17 to 22, will be able to use public transportation free of charge.
Medianews.az According to "Report," only WUF13 volunteers will be able to use the capital's public transportation services for free during the forum period.
It was noted that the decision was made to ensure the ease of movement for the event participants.
It should be noted that special buses will operate for all registered WUF13 participants between Heydar Aliyev International Airport and designated city transportation centers during the event. In addition, transportation services organized to the event venue will also be free of charge.