“Qarabağ” və “Neftçi”dən birgə -
Medianews.az xəbər verir ki, açıqlama sözügedən komandaların Misli Premyer Liqasında keçirəcəyi ardıcıl 2 oyunla bağlıdır.
Bəyanatda Ağdam təmsilçisi və paytaxt klubu öz azarkeşlərini həmin matçlarda təmkinli olmağa və etik çərçivələri aşmamağa dəvət edib:
“26 və 30 aprel tarixlərində Azərbaycan futbol ictimaiyyətinin diqqəti “Palms Sports Arena”ya yönələcək. 4 gün aralıqla Misli Premyer Liqasının oyunları çərçivəsində “Qarabağ” və “Neftçi” komandaları iki dəfə üz-üzə gələcəklər.
Futbol azarkeşlərinin səbirsizliklə gözlədiyi bu oyunlara bilet satışı davam edir. Azarkeşlər qarşılaşmalara böyük maraq göstərirlər və hər iki görüşdə tribunaların tam dolacağı ehtimal edilir.
Ölkənin iki ən titullu klubunun mübarizəsi həmişə ictimaiyyət, kütləvi informasiya vasitələri və futbolsevərlərin diqqət mərkəzində olub. Qarşıdakı iki oyunun da eyni marağa səbəb olacağına heç bir şübhə yoxdur.
Əzəli rəqiblərin təxminən 35 ildir davam edən rəqabəti ərzində azarkeşlər çoxsaylı parlaq oyunlara, gözəl qollara, meydanda barışmaz mübarizəyə şahidlik ediblər. Budəfəki qarşılaşmalar da bizə həyəcanlı anlar, bənzərsiz emosiyalar və əsl futbol şousu vəd edir.
Həmişə olduğu kimi, komandalar yenə qələbə qazanmaq üçün sona qədər mübarizə aparacaqlar. “Qarabağ” və “Neftçi” olaraq, azarkeşlərimizi təmkinli olmağa, rəqib komandaya və azarkeşlərə, oyunun iştirakçılarına hörmət nümayiş etdirərək, sevimli komandalarını yüksək mədəniyyət və ədalətli oyun prinsipləri çərçivəsində sonadək dəstəkləməyə çağırırıq.
Unutmayaq ki, futbol milyonlarla insanın mənəvi qidası olmaqla yanaşı, sadəcə bir oyundur. Meydana çıxan iki komandadan birinin o meydanı sevinc, digərinin isə kədərlə tərk etdiyi bir oyunda meydanda baş verənlər elə meydanda da qalmalıdır. Hər birimizə yaraşan isə Azərbaycanın ən maraqla gözlənilən qarşılaşmasında etik çərçivələri aşmamaq, yüksək peşəkarlıq və rəqiblərə ehtiram göstərməkdir.
Hər iki klub oyunun dostluq əhval-ruhiyyəsində, gərgin idman mübarizəsi şəraitində keçəcəyinə əminliyini ifadə edir və azarkeşləri stadiona dəvət edir.

Клубы «Карабах» и «Нефтчи» опубликовали совместное заявление.
Medianews.az сообщает, что заявление касается двух подряд игр указанных команд в Misli Премьер-лиге.
В заявлении представитель Агдама и столичный клуб призвали своих болельщиков сохранять сдержанность и не выходить за рамки этики во время этих матчей:
«26 и 30 апреля внимание футбольной общественности Азербайджана будет направлено на арену «Palms Sports Arena». В рамках игр Misli Премьер-лиги с интервалом в 4 дня команды «Карабах» и «Нефтчи» встретятся лицом к лицу дважды.
Продолжается продажа билетов на эти матчи, которых с нетерпением ждут футбольные болельщики. Болельщики проявляют большой интерес к встречам, и ожидается, что трибуны будут заполнены полностью на обеих играх.
Соперничество двух самых титулованных клубов страны всегда было в центре внимания общественности, средств массовой информации и футбольных фанатов. Нет никаких сомнений, что предстоящие два матча вызовут такой же интерес.
За примерно 35 лет соперничества вечных противников болельщики стали свидетелями многих ярких игр, красивых голов и неумолимой борьбы на поле. Эти встречи обещают волнующие моменты, неповторимые эмоции и настоящее футбольное шоу.
Как всегда, команды будут бороться до конца за победу. «Карабах» и «Нефтчи» призывают своих болельщиков сохранять сдержанность, проявлять уважение к сопернику и его болельщикам, участникам игры и поддерживать любимую команду в духе высокой культуры и принципов честной игры до самого конца.
Не забывайте, что футбол, помимо того, что является духовной пищей для миллионов людей, — это всего лишь игра. В матче, где одна команда уходит с поля радостной, а другая — с грустью, происходящее на поле должно оставаться только там. Всем нам следует не выходить за рамки этики, проявлять высокий профессионализм и уважение к соперникам в самом ожидаемом матче Азербайджана.
Оба клуба выражают уверенность, что игра пройдет в духе дружбы и напряженной спортивной борьбы, и приглашают болельщиков на стадион.