Rusiya Kiyevi “Oreşnik”lə vurdu - Dəhşətli dağıntılar var
Rusiya Kiyevə ilk dəfə olaraq “Oreşnik” ballistik raketi ilə zərbə endirib. Kiyev meri Vitali Kliçko bildirib ki, düşmənin paytaxta kütləvi hücumu nəticəsində şəhərin bütün rayonlarında ziyan qeydə alınıb.
Darnitski rayonunda PUA-ların qalıqları və raketləri yataqxana binasına, bir neçə qeyri-yaşayış sahəsinə, xidmət stansiyasına və yaşayış binasının yaxınlığında park edilmiş avtomobillərə zərər vurub. Bir məktəbin sığınacağının qarşısı çöküb, insanlar içəridə qalıb.
Obolonski rayonunda PUA özəl birmərtəbəli yaşayış binasına dəyib. PUA həmçinin üçmərtəbəli yaşayış binasına da dəyib və açıq ərazidə yanğına səbəb olub. Eyni rayonda PUA-nın vurması 16 mərtəbəli yaşayış binasında yanğına və başqa bir yaşayış binasına yayılan açıq ərazidə yanğına səbəb olub.
Şevçenkivski rayonunda iki yaşayış binası və bir ofis binası düşən raket qalıqları nəticəsində zədələnib və dayanacaqdakı avtomobillər yanıb. Həmçinin, dağıntıların düşməsi nəticəsində iki məktəbin ərazisində yanğınlar baş verib. Yaşayış binaları arasındakı qaz borusunda baş verən yanğın da söndürülüb.
Dneprovski rayonunda yaşayış binasının damına dağıntılar düşüb. Şəxsi evə dron zərbəsi də yanğına səbəb olub. Anbar və qaraj kooperativi də zərər görüb.
Svyatoshinski rayonunda raket qalıqları birmərtəbəli şəxsi evə düşüb.
Podolski rayonunda dağıntılar qeyri-yaşayış sahəsinə də düşüb.
Qolosevski rayonunda raket qalıqları 24 mərtəbəli yaşayış binasının damına düşüb.
Desnyanski rayonunda dron qalıqları supermarketə və ticarət mərkəzinə dəyib.
Solomenski rayonunda dron 24 mərtəbəli yaşayış binasının 23-cü mərtəbəsinə dəyib, yanğın konstruksiyalara ziyan vurub.

Россия нанесла удар по Киеву с помощью "Орешника" - Есть ужасные разрушения
Россия впервые нанесла удар по Киеву баллистической ракетой «Орешник». Мэр Киева Виталий Кличко сообщил, что в результате массированной атаки врага на столицу повреждения зафиксированы во всех районах города.
В Дарницком районе обломки дронов и ракеты повредили общежитие, несколько нежилых помещений, сервисную станцию и припаркованные рядом с жилым домом автомобили. Крыло убежища одной из школ обрушилось, люди остались внутри.
В Оболонском районе дрон поразил частный одноэтажный жилой дом. Дрон также ударил по трёхэтажному жилому дому, вызвав пожар на открытой территории. В том же районе удар дрона вызвал пожар в 16-этажном жилом доме и на открытой территории, где огонь распространился на другой жилой дом.
В Шевченковском районе два жилых дома и одно офисное здание были повреждены обломками упавшей ракеты, а припаркованные на остановке автомобили сгорели. Кроме того, в результате падения обломков произошли пожары на территории двух школ. Пожар в газовой трубе между жилыми домами также был потушен.
В Днепровском районе на крышу жилого дома упали обломки. Удар дрона по частному дому также вызвал пожар. Повреждения получили склад и гаражный кооператив.