Rusiya Kiyevi “Oreşnik”lə vurdu - Dəhşətli dağıntılar var
Rusiya Kiyevə ilk dəfə olaraq “Oreşnik” ballistik raketi ilə zərbə endirib. Kiyev meri Vitali Kliçko bildirib ki, düşmənin paytaxta kütləvi hücumu nəticəsində şəhərin bütün rayonlarında ziyan qeydə alınıb.
Darnitski rayonunda PUA-ların qalıqları və raketləri yataqxana binasına, bir neçə qeyri-yaşayış sahəsinə, xidmət stansiyasına və yaşayış binasının yaxınlığında park edilmiş avtomobillərə zərər vurub. Bir məktəbin sığınacağının qarşısı çöküb, insanlar içəridə qalıb.
Obolonski rayonunda PUA özəl birmərtəbəli yaşayış binasına dəyib. PUA həmçinin üçmərtəbəli yaşayış binasına da dəyib və açıq ərazidə yanğına səbəb olub. Eyni rayonda PUA-nın vurması 16 mərtəbəli yaşayış binasında yanğına və başqa bir yaşayış binasına yayılan açıq ərazidə yanğına səbəb olub.
Şevçenkivski rayonunda iki yaşayış binası və bir ofis binası düşən raket qalıqları nəticəsində zədələnib və dayanacaqdakı avtomobillər yanıb. Həmçinin, dağıntıların düşməsi nəticəsində iki məktəbin ərazisində yanğınlar baş verib. Yaşayış binaları arasındakı qaz borusunda baş verən yanğın da söndürülüb.
Dneprovski rayonunda yaşayış binasının damına dağıntılar düşüb. Şəxsi evə dron zərbəsi də yanğına səbəb olub. Anbar və qaraj kooperativi də zərər görüb.
Svyatoshinski rayonunda raket qalıqları birmərtəbəli şəxsi evə düşüb.
Podolski rayonunda dağıntılar qeyri-yaşayış sahəsinə də düşüb.
Qolosevski rayonunda raket qalıqları 24 mərtəbəli yaşayış binasının damına düşüb.
Desnyanski rayonunda dron qalıqları supermarketə və ticarət mərkəzinə dəyib.
Solomenski rayonunda dron 24 mərtəbəli yaşayış binasının 23-cü mərtəbəsinə dəyib, yanğın konstruksiyalara ziyan vurub.

Russia struck Kyiv with "Oreshnik" - There are terrible destructions
For the first time, Russia struck Kyiv with the "Oreshnik" ballistic missile. Kyiv mayor Vitali Klitschko stated that as a result of the enemy's massive attack on the capital, damage was recorded in all districts of the city.
In the Darnytskyi district, remains of UAVs and missiles damaged a dormitory building, several non-residential areas, a service station, and cars parked near a residential building. The front of a school shelter collapsed, leaving people trapped inside.
In the Obolonskyi district, a UAV hit a private single-story residential building. The UAV also struck a three-story residential building and caused a fire in an open area. In the same district, the UAV impact caused a fire in a 16-story residential building and an open area where fire spread to another residential building.
In the Shevchenkivskyi district, two residential buildings and one office building were damaged by falling rocket debris, and cars at the bus stop caught fire. Additionally, fires broke out in the areas of two schools due to falling debris. A gas pipeline fire between residential buildings was also extinguished.
In the Dniprovskyi district, debris fell on the roof of a residential building. A drone strike on a private house also caused a fire. A warehouse and a garage cooperative were also damaged.
In the Sviatoshynskyi district, rocket debris fell on a single-story private house.
In the Podolskyi district, debris fell on a non-residential area.
In the Holosiivskyi district, rocket debris fell on the roof of a 24-story residential building.
In the Desnianskyi district, drone debris hit a supermarket and shopping center.
In the Solomianskyi district, a drone hit the 23rd floor of a 24-story residential building, causing fire damage to structures.