SEPAH ABŞ-yə meydan oxudu:
İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) davam edən münaqişə zamanı regiondan ABŞ-yə və Vaşinqtonla əməkdaşlıq edən ölkələrə heç bir neft ixracına icazə verməyəcəyini elan edib.
Medianews.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, bunu korpusun sözçüsü general Əli Məhəmməd Naini açıqlayıb.
Tasnim xəbər agentliyi onun açıqlamasını yayıb: "ABŞ-nin İrana qarşı hazırkı təcavüzü nəzərə alınmaqla, İslam Respublikasının silahlı qüvvələri növbəti xəbərdarlığa qədər regiondan düşmənə və onun tərəfdaşlarına bir litr də olsun neft ixracına icazə verməyəcək".
Generalın sözlərinə görə, İran "bölgənin neft ehtiyatlarını və təhlükəsizliyini qorumağa hazırdır".
Əli Məhəmməd Naini vurğulayıb ki, İran ordusu Hörmüzdə Amerika donanmasını gözləyir: "İran Silahlı Qüvvələri Amerika Hərbi Dəniz Qüvvələrinin və USS Gerald Ford təyyarədaşıyan gəmisinin Hörmüz boğazına gəlməsini səbirsizliklə gözləyir".
Onun sözlərinə görə, əslində "Amerika gəmiləri və bütün qırıcı təyyarələri güclü İran raketlərindən və dronlarından qorunmaq üçün 1000 kilometrdən çox məsafədə yerləşdirilib".
Naini həmçinin qeyd etdi ki, İran ordusu "müharibəni genişləndirməyə hazırdır" və müharibənin nə vaxt bitəcəyinə Tehran qərar verəcək.

SEPAH challenged the USA:
The Islamic Revolution Guard Corps (SEPAH) has announced that during the ongoing conflict, it will not allow any oil exports from the region to the USA and countries cooperating with Washington.
Medianews.az, referring to Musavat.com, reports that this was stated by the corps' spokesman General Ali Mohammad Naini.
The Tasnim news agency published his statement: "Considering the current aggression of the USA against Iran, the armed forces of the Islamic Republic will not allow even one liter of oil to be exported from the region to the enemy and its partners until further notice."
According to the general, Iran "is ready to protect the region's oil reserves and security."
Ali Mohammad Naini emphasized that the Iranian army is awaiting the American fleet in Hormuz: "The Iranian Armed Forces eagerly await the arrival of the U.S. Navy and the USS Gerald Ford aircraft carrier in the Strait of Hormuz."
According to him, actually "American ships and all fighter jets are positioned more than 1000 kilometers away to be protected from powerful Iranian missiles and drones."
Naini also stated that the Iranian army "is ready to expand the war" and Tehran will decide when the war will end.