SEPAH ABŞ-yə meydan oxudu:
İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) davam edən münaqişə zamanı regiondan ABŞ-yə və Vaşinqtonla əməkdaşlıq edən ölkələrə heç bir neft ixracına icazə verməyəcəyini elan edib.
Medianews.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, bunu korpusun sözçüsü general Əli Məhəmməd Naini açıqlayıb.
Tasnim xəbər agentliyi onun açıqlamasını yayıb: "ABŞ-nin İrana qarşı hazırkı təcavüzü nəzərə alınmaqla, İslam Respublikasının silahlı qüvvələri növbəti xəbərdarlığa qədər regiondan düşmənə və onun tərəfdaşlarına bir litr də olsun neft ixracına icazə verməyəcək".
Generalın sözlərinə görə, İran "bölgənin neft ehtiyatlarını və təhlükəsizliyini qorumağa hazırdır".
Əli Məhəmməd Naini vurğulayıb ki, İran ordusu Hörmüzdə Amerika donanmasını gözləyir: "İran Silahlı Qüvvələri Amerika Hərbi Dəniz Qüvvələrinin və USS Gerald Ford təyyarədaşıyan gəmisinin Hörmüz boğazına gəlməsini səbirsizliklə gözləyir".
Onun sözlərinə görə, əslində "Amerika gəmiləri və bütün qırıcı təyyarələri güclü İran raketlərindən və dronlarından qorunmaq üçün 1000 kilometrdən çox məsafədə yerləşdirilib".
Naini həmçinin qeyd etdi ki, İran ordusu "müharibəni genişləndirməyə hazırdır" və müharibənin nə vaxt bitəcəyinə Tehran qərar verəcək.

Корпус стражей исламской революции (СЕПАХ) объявил, что в ходе продолжающегося конфликта не позволит экспортировать из региона ни капли нефти в США и страны, сотрудничающие с Вашингтоном.
Medianews.az со ссылкой на Musavat.com сообщает, что об этом заявил представитель корпуса генерал Али Мохаммед Найни.
Агентство Tasnim опубликовало его заявление: «Учитывая нынешнюю агрессию США против Ирана, Вооружённые силы Исламской Республики не позволят до следующего предупреждения экспортировать из региона нефть врагу и его партнёрам даже в количестве одного литра».
По словам генерала, Иран «готов защищать нефтяные ресурсы региона и безопасность».
Али Мохаммед Найни подчеркнул, что иранская армия ожидает американский флот в Ормузском проливе: «Вооружённые силы Ирана с нетерпением ждут прибытия военно-морских сил США и авианосца USS Gerald Ford в Ормузский пролив».
По его словам, фактически «американские корабли и все истребители размещены на расстоянии более 1000 километров, чтобы защититься от мощных иранских ракет и дронов».
Найни также отметил, что армия Ирана «готова к расширению войны» и что дата окончания войны будет определена Тегераном.