Sərxoş vəziyyətdə "Ford" sürən şəxs
Bakı Şəhər DYP İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən yol hərəkəti qaydasını pozduğu üçün "Ford" markalı, 99-CR-636 dövlət qeydiyyat nişanlı nəqliyyat vasitəsinin sürücüsü Şahin Rzayev saxlanılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, sənədləri yoxlanılan zaman sürücünün hərəkətləri şübhə doğurduğundan onun tibbi müayinədən keçməsi təmin olunub. Müayinə zamanı Ş.Rzayevin sərxoş halda nəqliyyat vasitəsini idarə etməsi müəyyən olunub.
Sürücü barəsində törətdiyi əmələ görə inzibati qaydada protokol tərtib olunaraq baxılması üçün aidiyyəti üzrə rayon məhkəməsinə göndərilib. Məhkəmənin qərarı ilə Ş.Rzayev 10 sutka inzibati qaydada həbs edilib.//Milli.Az

Сотрудниками Бакинского городского управления ГИБДД за нарушение правил дорожного движения был остановлен водитель транспортного средства марки "Ford" с государственным регистрационным номером 99-CR-636, Шахин Рзаев.
Medianews.az сообщает, что при проверке документов поведение водителя вызвало подозрение, и ему было обеспечено прохождение медицинского освидетельствования. Во время обследования было установлено, что Ш.Рзаев управлял транспортным средством в состоянии опьянения.
В отношении водителя был составлен административный протокол за совершенное правонарушение и направлен для рассмотрения по подведомственности в районный суд. По решению суда, Ш.Рзаев был подвергнут административному аресту на 10 суток.//Milli.Az