Sosial şəbəkədə bu simvolu paylaşanlara
Rusiyada "666" rəqəminin sosial şəbəkələrdə paylaşılması bəzi hallarda qanunla problemli hesab edilə bilər.
Bildirilir ki, bu cür simvollar ölkədə ekstremist kimi tanınan və qadağan edilən bəzi qrupların ideologiyası ilə əlaqələndirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, məhkəmə sənədlərində 666 rəqəmi, pentaqram və Bafomet təsviri kimi işarələr həmin hərəkatın xarakterik rəmzləri kimi göstərilir. Bafomet adətən keçi başlı fiqur kimi təsvir olunur və üzərində pentaqram olur.
Məlumatlarda həmçinin qeyd olunur ki, bu cür simvolları paylaşan şəxslərə qarşı inzibati tədbirlər görülə bilər. Məsələn, Tümendə bir nəfər sosial şəbəkədə belə təsvirlər yaydığına görə cərimələnib, Tomskda isə 666 döyməsi olan bir şəxs əlavə inzibati həbs cəzası alıb.//Milli.Az

В России размещение числа "666" в социальных сетях в некоторых случаях может считаться проблемным с точки зрения закона.
Сообщается, что такие символы связываются с идеологией некоторых групп, признанных в стране экстремистскими и запрещённых.
Medianews.az сообщает, что в судебных документах число 666, пентаграмма и изображение Бафомета рассматриваются как характерные символы этого движения. Бафомет обычно изображается в виде фигуры с головой козла и с пентаграммой на себе.
Также в информации отмечается, что в отношении лиц, распространяющих такие символы, могут применяться административные меры. Например, в Тюмени один человек был оштрафован за распространение таких изображений в социальных сетях, а в Томске человек с татуировкой "666" получил дополнительное административное задержание.//Milli.Az