Təhqirə təhqirlə cavab verdilər -
"Benfika"nın hücumçusu Canluka Prestianni UEFA Çempionlar Liqasının (ÇL) 1/8 finalına vəsiqə uğrunda "Real Madrid"lə təkrar pley-off matçı ərəfəsində yeni qalmaqalın mərkəzinə düşüb.
Oxu.Az xəbər verir ki, bu barədə championat.com məlumat yayıb.
Məlumata görə, futbolçu Madriddəki hotelin yaxınlığında yerli azarkeşlərin təhqirlərinə məruz qalıb.
"Kral klubu"nun bir qrup tərəfdarı argentinalı oyunçuya söyüşlər ünvanlayıblar.
Xatırladaq ki, Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyununda "Real Madrid" və "Benfika" arasında insident baş vermişdi. Həmin vaxt "kral klubu"nun vingeri Vinisius Junior Portuqaliya klubunun yarımmüdafiəçisi Canluka Prestiannini onu meymun adlandırmaqda ittiham etmişdi.
UEFA-nın Etika, Nəzarət və İntizam Komitəsi "Benfika" futbol klubunun argentinalı yarımmüdafiəçisi Canluka Prestiannini Çempionlar Liqasının 1/8 finalına vəsiqə uğrunda "Real Madrid" klubuna qarşı keçiriləcək cavab matçından kənarlaşdırmaq barədə qərar qəbul edib.
Qeyd edək ki, "Real Madrid" - "Benfika" oyunu bu gün keçiriləcək. Portuqaliyada baş tutan ilk qarşılaşmada 1:0 hesabı ilə qələbə qazanan İspaniya təmsilçisi turu keçməyə daha yaxındır.

Нападающий "Бенфики" Джанлука Престианни оказался в центре нового скандала накануне повторного ответного матча плей-офф Лиги чемпионов УЕФА (ЛЧ) за выход в 1/8 финала против "Реала Мадрид".
Как сообщает Oxu.Az со ссылкой на championat.com, футболист подвергся оскорблениям со стороны местных болельщиков рядом с гостиницей в Мадриде.
Группа болельщиков "королевского клуба" адресовала аргентинскому игроку ругательства.
Напомним, что в первом матче плей-офф Лиги чемпионов между "Реалом Мадрид" и "Бенфикой" произошёл инцидент. Тогда вингер "королевского клуба" Винисиус Жуниор обвинил полузащитника португальского клуба Джанлуку Престианни в том, что тот называл его обезьяной.
Комитет по этике, надзору и дисциплине УЕФА принял решение отстранить аргентинского полузащитника футбольного клуба "Бенфика" Джанлуку Престианни от ответного матча против клуба "Реал Мадрид" за выход в 1/8 финала Лиги чемпионов.
Отметим, что матч "Реал Мадрид" - "Бенфика" состоится сегодня. В первом матче, прошедшем в Португалии, представитель Испании одержал победу со счётом 1:0 и сейчас ближе к выходу в следующий этап турнира.