Tramp Makronla bağlı
ABŞ və Fransa münasibətlərində İran münaqişəsi ilə bağlı soyuq yellərin əsməsi fonunda ABŞ Prezidenti Donald Tramp fransalı həmkarı Emmanuel Makronun həyat yoldaşı ilə olan münasibətlərini rişxənd obyektinə çevirib.
“Sonra mən Makrona zəng vurdum - o Makron ki, həyat yoldaşı onunla çox pis davranır. O çənəsinə dəyən zərbədən hələ də bərpa olunmaqdadır”,- deyə Amerika lideri bildirib.
Xatırladaq ki, 2025-ci ilin may ayında “Associated Press” Fransa Prezidentinin Vyetnama səfəri zamanı təyyarəyə enişini əks etdirən video yayımlayıb. Kadrlarda hələ də təyyarənin daxilində olan Makronun silueti görünür. Bu zaman Makronun həyat yoldaşının əlləri kadra daxil olur, özü tam görünmür və o, sürətlə əlini ərinin üzünə doğru qaldıraraq sanki ona şillə vururmuş kimi hərəkət edir.

Against the backdrop of cooling tensions related to the Iran conflict in US-France relations, US President Donald Trump has made the relationship of his French counterpart Emmanuel Macron with his wife a subject of ridicule.
“Then I called Macron - the same Macron whose wife treats him very badly. He is still recovering from the blow he got to his chin,” said the American leader.
Recall that in May 2025, “Associated Press” released a video showing the French President’s landing on a plane during his visit to Vietnam. The footage still shows Macron’s silhouette inside the plane. At this time, the hands of Macron’s wife appear in the frame; she is not fully visible, and she rapidly raises her hand towards her husband’s face as if slapping him.