Tramp Makronla bağlı
ABŞ və Fransa münasibətlərində İran münaqişəsi ilə bağlı soyuq yellərin əsməsi fonunda ABŞ Prezidenti Donald Tramp fransalı həmkarı Emmanuel Makronun həyat yoldaşı ilə olan münasibətlərini rişxənd obyektinə çevirib.
“Sonra mən Makrona zəng vurdum - o Makron ki, həyat yoldaşı onunla çox pis davranır. O çənəsinə dəyən zərbədən hələ də bərpa olunmaqdadır”,- deyə Amerika lideri bildirib.
Xatırladaq ki, 2025-ci ilin may ayında “Associated Press” Fransa Prezidentinin Vyetnama səfəri zamanı təyyarəyə enişini əks etdirən video yayımlayıb. Kadrlarda hələ də təyyarənin daxilində olan Makronun silueti görünür. Bu zaman Makronun həyat yoldaşının əlləri kadra daxil olur, özü tam görünmür və o, sürətlə əlini ərinin üzünə doğru qaldıraraq sanki ona şillə vururmuş kimi hərəkət edir.

На фоне охлаждения в отношениях США и Франции из-за иранского конфликта президент США Дональд Трамп превратил в объект насмешек отношения французского коллеги Эммануэля Макрона с его супругой.
Medianews.az сообщает об этом со ссылкой на Trend.
«Потом я позвонил Макрону — тому Макрону, у которого супруга очень плохо с ним обращается. Он всё ещё восстанавливается после удара по челюсти», — заявил американский лидер.
Напомним, что в мае 2025 года агентство Associated Press опубликовало видео с посадкой самолёта во время визита президента Франции во Вьетнам. На кадрах виден силуэт Макрона, который ещё находится внутри самолёта. В это время в кадр попадают руки супруги Макрона, но она не видна полностью и быстро поднимает руку к лицу мужа, словно собираясь дать ему пощёчину.