Trampdan İrana SON ŞANS:
ABŞ Prezidenti Donald Tramp İrana öz təkliflərini hazırlaması üçün əlavə bir neçə gün vaxt verməyə razıdır. Əgər bu baş verməsə, elan olunan atəşkəs başa çatacaq.
Bu barədə "Axios" nəşri Ağ evdəki mənbələrə istinadən məlumat yayıb.
Məlumata görə, Tramp İrana mövqeyini dəqiqləşdirməsi üçün atəşkəsi daha 3-5 gün uzatmaq istəyir. Amma bu müddət daha sonra uzadılmayacaq.
Həmçinin qeyd olunur ki, Ağ Ev müharibəni bitirmək üçün İranla razılaşmanın hələ də mümkün olduğunu düşünür. Lakin Tramp Administrasiyası İranda fikir ayrılıqlarının mövcudluğundan və yekun qərar verəcək konkret şəxsin olmamasından narahatdır./oxu.az

US President Donald Trump agrees to give Iran a few more days to prepare its proposals. If this does not happen, the declared ceasefire will end.
This information was reported by the publication "Axios" citing sources in the White House.
According to the information, Trump wants to extend the ceasefire for another 3-5 days in order to clarify Iran's position. However, this period will not be extended further.
It is also noted that the White House still believes that an agreement with Iran is possible to end the war. However, the Trump Administration is concerned about the existence of disagreements in Iran and the lack of a specific person who will make the final decision./oxu.az