Trampdan İrana SON ŞANS:
ABŞ Prezidenti Donald Tramp İrana öz təkliflərini hazırlaması üçün əlavə bir neçə gün vaxt verməyə razıdır. Əgər bu baş verməsə, elan olunan atəşkəs başa çatacaq.
Bu barədə "Axios" nəşri Ağ evdəki mənbələrə istinadən məlumat yayıb.
Məlumata görə, Tramp İrana mövqeyini dəqiqləşdirməsi üçün atəşkəsi daha 3-5 gün uzatmaq istəyir. Amma bu müddət daha sonra uzadılmayacaq.
Həmçinin qeyd olunur ki, Ağ Ev müharibəni bitirmək üçün İranla razılaşmanın hələ də mümkün olduğunu düşünür. Lakin Tramp Administrasiyası İranda fikir ayrılıqlarının mövcudluğundan və yekun qərar verəcək konkret şəxsin olmamasından narahatdır./oxu.az

Президент США Дональд Трамп согласен дать Ирану несколько дополнительных дней для подготовки своих предложений. Если этого не произойдет, объявленное перемирие закончится.
Об этом сообщает издание "Axios" со ссылкой на источники в Белом доме.
По информации, Трамп хочет продлить перемирие еще на 3-5 дней для уточнения позиции Ирана. Однако этот срок впоследствии продлеваться не будет.
Также отмечается, что Белый дом по-прежнему считает возможным заключение соглашения с Ираном для прекращения войны. Однако администрация Трампа обеспокоена существующими внутри Ирана разногласиями и отсутствием конкретного лица, принимающего окончательное решение./oxu.az