Türkiyə ilə bağlı suala verdiyi cavab diqqət çəkdi
Türkiyənin tanınmış aktrisası Özgü Namal Berlində iştirak etdiyi festivalın mətbuat konfransındakı suala verdiyi cavabla diqqət çəkib.
Qafqazinfo xəbər verir ki, aktrisa müxbirin "Əgər bu hekayəni Türkiyədə təqdim edə bilsəydiniz, performansınız fərqli olardımı?" sualına belə cavab verib:
"Düzəliş edilməlidir. Bu, Türkiyədə göstərilə və ya çəkilə bilməyən bir performans deyil. Əvvəlcə bunu aydınlaşdırmalıyıq. Türkiyədə çəkə bilmədiyimiz üçün burada çəkmədik, burada çəkilmək üçün seçilib".
25 ildir aktrisalıq etdiyini bildirən Namal, "Bəlkə də dünya bizdən xəbərsizdir, amma dünya bizi izləmədiyi, bizdən xəbərdar olmadığı vaxtlarda belə, biz aktyorluğa çox vaxt və səy sərf edən insanlar idik" deyib.
Özgü Namalın bu cavabı sosial mediada müzakirə olunub. Bir çox izləyici, eyni zamanda müğənni Demet Akalın ona dəstək çıxıb.
Qeyd edək ki, bu il 67-ci Beynəlxalq Berlin Film Festivalında Fələstinə dəstək davam edir. İlker Çatakın rejissorluğu ilə Özgü Namal və Tansu Biçerin rol aldığı "Sarı Zərflər" filminin premyerası 76-cı Berlin Film Festivalının (Berlinale) əsas müsabiqə bölməsində baş tutub. "Qızıl Ayı" uğrunda mübarizə aparan filmin komandası nümayişdən əvvəl beynəlxalq mətbuatla görüşüb, elə sözügedən dialoq da həmin mətbuat konfransında baş tutub.

Известная турецкая актриса Озгю Намал привлекла внимание своим ответом на вопрос на пресс-конференции фестиваля, проходившего в Берлине.
Как сообщает Qafqazinfo, актриса ответила на вопрос журналиста: "Если бы вы могли представить эту историю в Турции, была бы ваша игра другой?" следующим образом:
"Необходимо внести коррективы. Это не выступление, которое нельзя показать или снять в Турции. Прежде всего, нужно это прояснить. Мы не снимали здесь только потому, что не могли снимать в Турции, и именно поэтому выбрали съемки здесь".
Намал, отметившая, что она актриса уже 25 лет, сказала: "Возможно, мир не осведомлен о нас, но даже в те моменты, когда мир не следил за нами и не знал о нас, мы были людьми, которые посвящали много времени и усилий актерскому мастерству".
Ответ Озгю Намал обсуждался в социальных сетях. Многие подписчики, а также певица Демет Акалын выразили ей поддержку.
Отметим, что в этом году продолжается поддержка Палестины на 67-м Международном Берлинском кинофестивале. Премьера фильма "Желтые конверты" режиссера Илкера Чатака, в котором сыграли Озгю Намал и Тансю Бичер, состоялась в основной конкурсной программе 76-го Берлинского кинофестиваля (Берлинале). Команда фильма, борющегося за "Золотого медведя", встретилась с международными СМИ перед показом, и упомянутый диалог произошел именно на той пресс-конференции.