Türkiyəli model Didem Soydan 2012-ci ildə etdiyi bitkoin investisiyasının illər sonra böyük qazanc gətirdiyini açıqlayıb.
Medianews.az bildirib ki, o, keçmiş sevgilisinin tövsiyəsi ilə bitkoin alıb və daha sonra ABŞ-yə köçdüyü üçün hesabını unudub.
İllər sonra dostları kriptovalyuta barədə danışarkən hesabını xatırlaylıb, lakin şifrəsini unutduğu üçün daxil ola bilməyib.
Model köhnə telefon nömrəsini bərpa etdikdən sonra günlərlə hesabına giriş etməyə çalışıb. Nəhayət rəqəmsal cüzdana daxil olduqda gördüyü məbləğ onu təəccübləndirib.
Soydan həmin anı belə xatırlayıb: “Bacım həyəcandan “Bacı, varlandıq!” deyə qışqırdı”.
Onun sözlərinə görə, əldə edilən gəlir pandemiya dövründə həm ailəsinə, həm də yaxın çevrəsinə maddi dəstək olmağa imkan verib.

Turkish model Didem Soydan revealed that the bitcoin investment she made in 2012 brought great profit years later.
Medianews.az stated that she bought bitcoin on the recommendation of her ex-lover and later forgot her account when she moved to the USA.
Years later, when her friends were talking about cryptocurrency, she remembered her account but could not access it because she forgot the password.
After recovering her old phone number, the model tried for days to log into her account. Finally, when she accessed the digital wallet, the amount she saw surprised her.
Soydan recalled the moment like this: “My sister screamed excitedly, 'Sister, we got rich!'”.
According to her, the income generated allowed her to provide financial support to both her family and close circle during the pandemic period.