Vəziyyət qeyri-sabitdir, ölkəni tərk edin -
Çin hakimiyyəti ABŞ və İsrailin İrana hücumlarından sonra artan təhlükəsizlik riskləri səbəbindən ölkədəki vətəndaşlarına İrandan çıxmaq çağırışını yenidən edib.
Medianews.az xəbər verir ki, rəsmi Pekin bölgədə vəziyyətin qeyri-sabit və proqnozlaşdırılmaz olduğunu bildirib.
Çinin İrandakı səfirliyi və konsulluqları tərəfindən yayılan açıqlamada təhlükəsizlik şəraitinin mürəkkəb və dəyişkən olduğu vurğulanıb. Vətəndaşlara hərbi və strateji obyektlərdən uzaq durmaq, mümkün qədər tez təhlükəsiz ərazilərə keçmək tövsiyə olunub.
İranda qalan şəxslərə fövqəladə hallarda yerli hüquq mühafizə orqanları və Çin diplomatik nümayəndəlikləri ilə əlaqə saxlamaq məsləhət görülüb. Bildirilib ki, xəbərdarlıqlara baxmayaraq ölkəyə səfər edənlər konsulluq dəstəyindən məhrum qala bilər.

The situation is unstable, leave the country -
The Chinese authorities have once again called on their citizens in the country to leave Iran due to increasing security risks following attacks by the US and Israel on Iran.
Medianews.az reports that official Beijing has stated that the situation in the region is unstable and unpredictable.
In a statement issued by China's embassy and consulates in Iran, it was emphasized that the security situation is complex and volatile. Citizens are advised to stay away from military and strategic facilities and to move to safe areas as soon as possible.
Those remaining in Iran are advised to contact local law enforcement and Chinese diplomatic missions in emergencies. It was noted that those traveling to the country despite warnings may be deprived of consular support.