8 mindən çox saxta alkoqollu içki dövriyyədən çıxarılıb -
AQTA-nın sədr müavini Əziz Şərifov ötən il ərzində alkoqollu içkilərin satışı və dövriyyəsi üzrə həyata keçirilən nəzarət tədbirləri çərçivəsində görülən işlər barədə media nümayəndələrinə məlumat verib.
BAKU.WS xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, ötən il ərzində alkoqollu içkilərin dövriyyəsi üzrə aparılan nəzarət tədbirləri çərçivəsində müxtəlif növ 8 197 ədəd saxta alkoqollu içki aşkarlanaraq satışdan kənarlaşdırılıb. Qanunsuz fəaliyyətlərin müəyyən edildiyi bütün hallarla bağlı qanunvericiliyə uyğun zəruri tədbirlər görülüb.

Более 8 тысяч поддельных алкогольных напитков изъято из оборота -
Заместитель председателя AQTA Азиз Шарифов сообщил представителям СМИ о проделанной работе по контролю за продажей и оборотом алкогольной продукции в течение прошлого года.
BAKU.WS сообщает, что, по его словам, в рамках контрольных мероприятий по обороту алкогольных напитков, проведенных в прошлом году, было выявлено 8 197 единиц поддельной алкогольной продукции разного вида и изъято из продажи. По всем выявленным случаям незаконной деятельности приняты необходимые меры в соответствии с законодательством.