ABŞ Putin və Zelenski arasında görüşün tezliklə baş tuta biləcəyinə inanır
Vaşinqton administrasiyası Rusiya Prezidenti Vladimir Putin və Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski arasında görüşün yaxın vaxtlarda baş tuta biləcəyinə inanır.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu barədə ABŞ Prezidenti Donald Tramp administrasiyasının sözçüsünə istinadla “Axios” portalı məlumat yayıb.
Mənbə “Axios”a bildirib ki, “Putin və Zelenski arasında görüşə çox yaxınıq”. O əlavə edib ki, buna qədər əlavə üçtərəfli danışıqların təşkili zəruridir.
“Düşünürük ki, bundan uzaqda deyilik. Əgər hazırkı kursumuza davam etsək, məqsədimizə çatacağıq”, – deyə ABŞ administrasiyasının nümayəndəsi qeyd edib.
Portalın yazdığına görə, Amerika administrasiyası Rusiya, ABŞ və Ukrayna nümayəndələri arasında Əbu-Dabidə keçirilən üçtərəfli danışıqların “Vaşinqtonun təsəvvür edə biləcəyi qədər yaxşı” keçdiyini hesab edir.

The US believes that a meeting between Putin and Zelensky can take place soon.
AZERTAC reports that this information was released by the "Axios" portal citing the spokesperson of the US President Donald Trump administration.
The source told "Axios" that "we are very close to a meeting between Putin and Zelensky." He added that additional trilateral talks are necessary before that.
"We believe we are not far from this. If we continue on our current course, we will achieve our goal," said the US administration representative.
According to the portal, the American administration considers the trilateral talks held in Abu Dhabi between representatives of Russia, the US, and Ukraine to have gone "as well as Washington could imagine."