ABŞ Putin və Zelenski arasında görüşün tezliklə baş tuta biləcəyinə inanır
Vaşinqton administrasiyası Rusiya Prezidenti Vladimir Putin və Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski arasında görüşün yaxın vaxtlarda baş tuta biləcəyinə inanır.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu barədə ABŞ Prezidenti Donald Tramp administrasiyasının sözçüsünə istinadla “Axios” portalı məlumat yayıb.
Mənbə “Axios”a bildirib ki, “Putin və Zelenski arasında görüşə çox yaxınıq”. O əlavə edib ki, buna qədər əlavə üçtərəfli danışıqların təşkili zəruridir.
“Düşünürük ki, bundan uzaqda deyilik. Əgər hazırkı kursumuza davam etsək, məqsədimizə çatacağıq”, – deyə ABŞ administrasiyasının nümayəndəsi qeyd edib.
Portalın yazdığına görə, Amerika administrasiyası Rusiya, ABŞ və Ukrayna nümayəndələri arasında Əbu-Dabidə keçirilən üçtərəfli danışıqların “Vaşinqtonun təsəvvür edə biləcəyi qədər yaxşı” keçdiyini hesab edir.

Администрация Вашингтона считает, что встреча между Президентом России Владимиром Путиным и Президентом Украины Владимиром Зеленским может состояться в ближайшее время.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ со ссылкой на пресс-секретаря администрации Президента США Дональда Трампа, об этом сообщил портал «Axios».
Источник сообщил «Axios», что «встреча между Путиным и Зеленским очень близка». Он добавил, что до этого необходимо организовать дополнительные трехсторонние переговоры.
«Мы считаем, что это не так далеко. Если мы продолжим наш нынешний курс, мы достигнем нашей цели», — отметил представитель администрации США.
По сообщению портала, американская администрация считает, что трехсторонние переговоры между представителями России, США и Украины, проходившие в Абу-Даби, прошли «настолько хорошо, насколько это может себе представить Вашингтон».