Azərbaycanda vəzifəli şəxs VƏFAT ETDİ –
Medianews.az-ın Oxu.Az-a istinadən məlumatına görə, AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin direktoru Yusif Şükürlü bu gün İstanbul Memorial Hospitalında vəfat edib. O bir müddət əvvəl müalicə məqsədilə Türkiyəyə aparılmışdı.
Y.Şükürlü 1948-ci ildə Şəki rayonunun Baş Şabalıd kəndində anadan olub. O, Bakı Dövlət Universitetinin Fizika fakültəsində təhsil alıb. 2007-ci ildən Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü olub. Fizika-riyaziyyat elmləri namizədi olan Y.Şükürlü 2014-cü ildən AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzinin direktoru işləyib.
Çox sayda elmi məqalənin, kitab və monoqrafiyaların, patentlərin və ixtiraların müəllifi olub. 2025-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən "Tərəqqi" medalı ilə təltif edilib.

Должностное лицо АНК
Medianews.az, со ссылкой на Oxu.Az, сообщает, что директор Шекинского регионального научного центра АНА Юсиф Шукюрлю сегодня скончался в Мемориальной больнице Стамбула. Некоторое время назад он был направлен в Турцию для лечения.
Ю. Шукюрлю родился в 1948 году в селе Баш Шабалид Шекинского района. Он учился на физическом факультете Бакинского государственного университета. С 2007 года был членом Союза писателей Азербайджана. Кандидат физико-математических наук Ю. Шукюрлю с 2014 года работал директором Шекинского регионального научного центра АНА.
Автор множества научных статей, книг и монографий, патентов и изобретений. В 2025 году был награждён медалью «Тарагги» Президентом Республики Азербайджан.