“Apple”da rəhbərlik dəyişikliyi:
“Apple” şirkəti CEO (baş icraçı direktor)  Tim Kukun 1 sentyabr 2026-cı ildən etibarən vəzifəsindən ayrılacağını açıqlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, o, şirkətin İdarə Heyətinin sədri olacaq.
Məlumata görə, Kuk 2011-ci ildən CEO vəzifəsini icra edirdi və şirkətdə yeni məhsul və xidmətlərin inkişafında mühüm rol oynayıb. O, vəzifədən ayrılsa da, şirkətin bəzi strateji məsələlərində fəaliyyətini davam etdirəcək.
Onun yerinə “Apple”ın aparat mühəndisliyi üzrə yüksək vəzifəli rəhbəri Con Ternus təyin olunacaq. Ternus 2001-ci ildən şirkətdə çalışır və bir çox məhsulun hazırlanmasında iştirak edib.

The company "Apple" announced that CEO Tim Cook will resign from his position effective September 1, 2026.
Medianews.az reports that he will become the Chairman of the company's Board of Directors.
According to the information, Cook has been serving as CEO since 2011 and has played an important role in the development of new products and services at the company. Although he will step down, he will continue to be involved in some of the company's strategic issues.
John Ternus, a senior executive in Apple's hardware engineering, will be appointed in his place. Ternus has been working at the company since 2001 and has participated in the development of many products.