Bakı-Ələt yolunda körpünün bir hissəsi ÇÖKDÜ -
Bu gün saat 16 radələrində Bakı-Ələt magistralının Qobustan qəsəbəsindən keçən hissəsində körpüdə çökmə baş verib.
Medianews.az "Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, hadisə zamanı yük avtomobili çökən hissəyə düşüb.
Hadisə nəticəsində ərazidə böyük tıxac yaranıb.
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyindən (AAYDA) sorğumuza cavab olaraq bildirilib ki, qurumun əməkdaşları artıq əraziyə cəlb ediliblər:
"Hadisə yerində təhlükəsizlik tədbirləri görülüb və mütəxəssis qrupu göndərilib. Araşdırmadan sonra körpüyə dəymiş zərər müəyyən ediləcək və müvafiq tədbirlər görüləcək".

Today, around 16:00, a collapse occurred on the bridge section of the Baku-Ələt highway passing through the Qobustan settlement.
Medianews.az, citing "Qafqazinfo," reports that during the incident a truck fell into the collapsed section.
A major traffic jam has formed in the area as a result of the incident.
In response to our inquiry, the State Agency of Azerbaijan Automobile Roads (AAYDA) stated that their employees have already been deployed to the site:
"Safety measures have been taken at the scene and a team of experts has been sent. After the investigation, the damage caused to the bridge will be determined and appropriate measures will be taken."