Bakı-Ələt yolunda körpünün bir hissəsi ÇÖKDÜ -
Bu gün saat 16 radələrində Bakı-Ələt magistralının Qobustan qəsəbəsindən keçən hissəsində körpüdə çökmə baş verib.
Medianews.az "Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, hadisə zamanı yük avtomobili çökən hissəyə düşüb.
Hadisə nəticəsində ərazidə böyük tıxac yaranıb.
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyindən (AAYDA) sorğumuza cavab olaraq bildirilib ki, qurumun əməkdaşları artıq əraziyə cəlb ediliblər:
"Hadisə yerində təhlükəsizlik tədbirləri görülüb və mütəxəssis qrupu göndərilib. Araşdırmadan sonra körpüyə dəymiş zərər müəyyən ediləcək və müvafiq tədbirlər görüləcək".

Сегодня примерно в 16:00 на участке Бакинско-Элэтского шоссе, проходящем через поселок Гобустан, произошёл провал моста.
Medianews.az , ссылаясь на "Qafqazinfo", сообщает, что в момент происшествия грузовой автомобиль провалился в обвалившуюся часть.
В результате происшествия в районе образовалась большая пробка.
В ответ на наш запрос из Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана (AAYDA) сообщили, что сотрудники учреждения уже были направлены на место:
"На месте происшествия приняты меры безопасности, направлена группа специалистов. После проведения расследования будет установлено нанесённое мосту повреждение и приняты соответствующие меры".