Mbappe fitə basılmasına belə
“Real”ın hücumçusu Kilian Mbappe La Liqanın 36-cı turunda “Real Oviedo” üzərində qazanılan 2:0 hesablı qələbədən sonra azarkeşlərin reaksiyasına münasibət bildirib.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, matç zamanı azarkeşlər heyətlər elan olunarkən baş məşqçini və futbolçuları fitə basıblar. Ən sərt reaksiya Alvaro Arbeloa, Kilian Mbappe, Vinisius Junior və Orelien Çuameni üçün olub. Fransalı hücumçu 69-cu dəqiqədə meydana daxil olarkən də tribunaların mənfi reaksiyası ilə qarşılaşıb.
“Azarkeşlərin fitə basması? Bu, normaldır. Qələbə qazanmayanda bunu qəbul etməlisən, bu normaldır. Bu, “Real”da da belədir, dünyanın istənilən klubunda da”, – deyə Mbappe bildirib.
Qeyd edək ki, fitə basılmasına baxmayaraq, Mbappe 80-ci dəqiqədə Cud Bellinqemin qoluna məhsuldar ötürmə verib.

"Real" forward Kilian Mbappe commented on the fans' reaction after the 2-0 victory over "Real Oviedo" in the 36th round of La Liga.
Medianews.az, citing Publika.az, reports that during the match, fans booed the coach and players when the lineups were announced. The harshest reaction was towards Alvaro Arbeloa, Kilian Mbappe, Vinicius Junior, and Aurelien Tchouameni. The French forward also faced a negative reaction from the stands when he entered the field in the 69th minute.
"Fans booing? That's normal. You have to accept it when you don't win, it's normal. It's like this at 'Real,' and at any club in the world," Mbappe said.
It should be noted that despite being booed, Mbappe provided an assist for Jude Bellingham's goal in the 80th minute.