Mbappe fitə basılmasına belə
“Real”ın hücumçusu Kilian Mbappe La Liqanın 36-cı turunda “Real Oviedo” üzərində qazanılan 2:0 hesablı qələbədən sonra azarkeşlərin reaksiyasına münasibət bildirib.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, matç zamanı azarkeşlər heyətlər elan olunarkən baş məşqçini və futbolçuları fitə basıblar. Ən sərt reaksiya Alvaro Arbeloa, Kilian Mbappe, Vinisius Junior və Orelien Çuameni üçün olub. Fransalı hücumçu 69-cu dəqiqədə meydana daxil olarkən də tribunaların mənfi reaksiyası ilə qarşılaşıb.
“Azarkeşlərin fitə basması? Bu, normaldır. Qələbə qazanmayanda bunu qəbul etməlisən, bu normaldır. Bu, “Real”da da belədir, dünyanın istənilən klubunda da”, – deyə Mbappe bildirib.
Qeyd edək ki, fitə basılmasına baxmayaraq, Mbappe 80-ci dəqiqədə Cud Bellinqemin qoluna məhsuldar ötürmə verib.

Нападающий «Реала» Килиан Мбаппе прокомментировал реакцию болельщиков после победы 2:0 над «Реал Овьедо» в 36-м туре Ла Лиги.
Medianews.az, ссылаясь на Publika.az, сообщает, что во время матча болельщики освистали главного тренера и футболистов при объявлении составов. Самая жесткая реакция была направлена на Альваро Арбелоа, Килиана Мбаппе, Винисиуса Джуниора и Орелиана Чуамени. Французский нападающий также столкнулся с негативной реакцией трибун, выходя на поле на 69-й минуте.
«Освистывание болельщиками? Это нормально. Надо принять это, если не выигрываешь — это нормально. Так же в «Реале», так же в любом клубе мира», — заявил Мбаппе.
Отметим, что несмотря на освистывание, Мбаппе на 80-й минуте сделал результативную передачу на Джуда Беллингема.