Bakıda məşhur restoranın sahibi saxlanıldı
"Grill House" restoranının iki aydır 20 nəfər işçinin maaşını verməməsi ilə bağlı şikayət olunmuşdu. Şikayətçilər bildirirdilər ki, icarədar məkanın bağlanmasını bəhanə edərək maaşın ödənilməsini gecikdirir.
Məsələ ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) mətbuat xidmətinin əməkdaşı polis leytenantı Cəsarət Qənbərli Oxu.Az-a bildirib ki, qeyd edilən məsələ ilə bağlı işçilərin müraciətləri əsasında Nəsimi Rayon Polis İdarəsində araşdırma aparılıb:
"Həmin şəxs 38 yaşlı O.Qarayev polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb. İşçiləri narahat edən halların aradan qaldırılması istiqamətində müvafiq tədbirlər görülür".

The owner of a famous restaurant in Baku was detained.
There had been complaints about the "Grill House" restaurant not paying the salaries of 20 employees for two months. The complainants stated that the tenant delayed the payment of salaries under the pretext of closing the premises.
Regarding the matter, employee of the press service of the Ministry of Internal Affairs (MIA), police lieutenant Jasarat Ganbarli, told Oxu.Az that an investigation was conducted at the Nasimi District Police Department based on the employees' appeals regarding the mentioned issue:
"The person, 38-year-old O. Garayev, was detained by police officers. Appropriate measures are being taken to resolve the issues troubling the employees."