Bakıda məşhur restoranın sahibi saxlanıldı
"Grill House" restoranının iki aydır 20 nəfər işçinin maaşını verməməsi ilə bağlı şikayət olunmuşdu. Şikayətçilər bildirirdilər ki, icarədar məkanın bağlanmasını bəhanə edərək maaşın ödənilməsini gecikdirir.
Məsələ ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) mətbuat xidmətinin əməkdaşı polis leytenantı Cəsarət Qənbərli Oxu.Az-a bildirib ki, qeyd edilən məsələ ilə bağlı işçilərin müraciətləri əsasında Nəsimi Rayon Polis İdarəsində araşdırma aparılıb:
"Həmin şəxs 38 yaşlı O.Qarayev polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb. İşçiləri narahat edən halların aradan qaldırılması istiqamətində müvafiq tədbirlər görülür".

В Баку задержан владелец известного ресторана
В ресторан "Grill House" в течение двух месяцев не выплачивалась зарплата 20 сотрудникам. Жалобщики утверждали, что арендатор задерживает выплату зарплаты, ссылаясь на закрытие заведения.
По данному вопросу сотрудник пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД), лейтенант полиции Джасарат Гянбарлы сообщил Oxu.Az, что на основании обращений работников было проведено расследование в Низаминском районном отделе полиции:
"Этот человек, 38-летний О. Гараев, был задержан сотрудниками полиции. Принимаются соответствующие меры для устранения проблем, беспокоящих работников".