Astroloqlar iyunun 20-dək davam edəcək Əkizlər bürcü mövsümü üçün proqnoz hazırlayıblar.
Günəş Əkizlərdə olduğu müddətdə bu bürclərin enerjisi daha çox başqaları ilə qarşılıqlı əlaqələrə, xüsusən də bütün ünsiyyət formalarına yönəlib.
Hava bürcləri bəzən işıq sürəti ilə hərəkət edə bilən zehni enerji ilə doludur, buna görə də fikirlər çox tez yarana və yadda saxlamaq çətin görünə bilər. Bu müddət ərzində diqqət müxtəlif istiqamətlərə səpələnir və maraq müxtəlif səviyyələrdə artır.
Astroloqlar qeyd edirlər ki, “bu enerji bəzən gözlənilməz və narahat görünə bilər, lakin bəzi bürclər belə sürətli bir tempdə inkişaf edir”.
Bu ay Günəşin bürcünüzdən keçməsi təravətləndirici dəyişikliklər gətirir. Günəş bizim bürcümüzdə olduqda, adətən özümüzü daha inamlı hiss edirik və bu, sizin doğum ayınızdır – ad gününüz mübarək, Əkizlər!
Merkuri də bürcünüzdən keçir və bu da sizi daha maraqlı və ünsiyyətcil edir. Bu, xüsusilə Venera iyunun 18-nə qədər Xərçəngdə olduğu müddətdə faydalıdır və maliyyə imkanlarınızı artırır. Bu dövrdə pul qazanmaq üçün yeni ideyalar və imkanlar yarana bilər, eləcə də Venera ilə əlaqəli əşyalar – geyim, zərgərlik, sənət, kosmetika və rahatlıq və gözəlliklə əlaqəli hər şey almaq olar.
Venera, bəxt və genişlənmə planeti olan Yupiterlə – qarşıdakı həftələrdə birləşdikcə, maliyyə sahəsində ən əlverişli iki planetiniz aktivləşəcək. Bu, bolluq dövrüdür və bu potensialdan istifadə etmək vacibdir.
İyunun 19-da Venera Şir bürcünə keçir və ünsiyyət evinizi aktivləşdirir. Daha sosial olacaqsınız, insanlarla daha tez-tez görüşəcəksiniz və bəlkə də qısa səfərlər edəcəksiniz. Mars bu zaman Buğa bürcündədir, ona görə də sıx qrafikinizə baxmayaraq, istirahət və düşüncə üçün vaxt tapmaq vacibdir.
Bürcünüzdə iyunun 15-də Yeni Ay il üçün sıfırlanma dövrü olacaq – yenilənmə və yeni şəxsi dövr.
Əkizlər bürcü mövsümü Buğalar üçün xüsusilə əlverişlidir. Xərçəngdəki Yupiter ideyaların inkişafına və planların qurulmasına kömək edir və mayın 19-da başlayan Venera bu dəstəyi artırır. Ünsiyyət daha aydın və məhsuldar olur və qısa, xoş səfərlər mümkündür.
Mars mayın 18-də bürcünüzdə aktivliyi və iddialılığı artıraraq yeni iki illik dövrə başlayıb. Bu, impulsivliyi idarə etməyin vacib olduğu məhsuldar, lakin gərgin bir dövrdür.
Əkizlərdəki Merkuri maliyyə sahəsini aktivləşdirir, pul haqqında söhbətləri və fikirləri artırır. Mayın 31-də Bütöv Ay maliyyə və yaxın münasibətlər məsələlərinə toxunub.
İyunun 15-də Əkizlərdəki Yeni Ay artan gəlir və ya yeni gəlir mənbələri də daxil olmaqla yeni maliyyə imkanları açır.
Yupiter sevinc, yaradıcılıq və dostluq evinizdən keçməyə davam edir və bu, əlverişli bir dövrdür. Mayın 19-dan etibarən Venera bu təsiri gücləndirir, daha çox ünsiyyət, əlaqə və romantika gətirir.
İyunun 1-dən etibarən bu bölgəyə daha çox planetar enerji əlavə olunur və Əkizlər mövsümünü xüsusilə canlı və sosial edir. Bu, zövq, toplanışlar və emosional yüksəliş dövrüdür.
Eyni zamanda, Əkizlərdəki Günəş ev və ailə sahəsini aktivləşdirir, beləliklə, evdə yaxınlarınızla daha çox vaxt keçirəcəksiniz.
Günəş karyera evinizdən keçərək diqqəti peşəkar sahənizə yönəldir. Bu, tanınma, yeni imkanlar və böyümə dövrüdür.
11-ci evdəki Yupiter sosial əlaqələri gücləndirir, Venera və Merkuri isə yeni tanışlıqlar və faydalı əlaqələr gətirir. Bu, ünsiyyət və şəbəkənizi genişləndirmək üçün ən əlverişli dövrlərdən biridir.
Səyahət və təhsil sektorunuzdakı Mars yeni biliklərə və səyahətlərə olan marağınızı artırır.
Mayın 31-dən Tam Ay məişət problemlərini aktivləşdirib, iyun ayında Yeni Ay isə yeni karyera imkanları və ya layihələri açır.
Ümumiyyətlə, Qız bürcü üçün Əkizlər mövsümü böyümə, rahatlama və stresli iş rejimindən fasilə dövrüdür.//Bakues.az

В июне повезёт. ЗНАКИ ЗОДИАКА
Пока Солнце находится в Близнецах, энергия этих знаков направлена в большей степени на взаимодействия с другими, особенно на все формы общения.
Воздушные знаки иногда наполнены ментальной энергией, которая может двигаться со скоростью света, поэтому мысли возникают очень быстро и становится трудно их запомнить. В этот период внимание рассредоточено в разных направлениях, а интерес растет на разных уровнях.
Астрологи отмечают, что «эта энергия иногда может казаться неожиданной и тревожной, но для некоторых знаков именно в таком быстром темпе происходит развитие».
В этом месяце прохождение Солнца через ваш знак приносит освежающие перемены. Когда Солнце в нашем знаке, мы обычно чувствуем себя увереннее, и это ваш месяц рождения – с днём рождения, Близнецы!
Меркурий также проходит через ваш знак, что делает вас более интересными и общительными. Особенно полезно это пока Венера находится в Раке до 18 июня, что увеличивает ваши финансовые возможности. В этот период могут появиться новые идеи и возможности для заработка, а также можно приобретать вещи, связанные с Венерой – одежду, ювелирные украшения, искусство, косметику и всё, что связано с комфортом и красотой.
Венера, планета удачи и расширения Юпитер – активируются вместе в ближайшие недели, что делает финансы самой благоприятной сферой. Это период изобилия, и важно использовать этот потенциал.
19 июня Венера перейдет в знак Льва и активирует ваш Дом общения. Вы станете более общительными, будете чаще встречаться с людьми и, возможно, совершите короткие поездки. В это время Марс находится в Тельце, поэтому, несмотря на плотный график, важно найти время для отдыха и размышлений.
В вашем знаке 15 июня будет Новолуние – это период перезагрузки на год вперёд, обновления и начала нового личного цикла.
Сезон Близнецов особенно благоприятен для Тельцов. Юпитер в Раке помогает развитию идей и планированию, а Венера, начиная с 19 мая, усиливает эту поддержку. Общение становится более ясным и продуктивным, возможны короткие приятные поездки.
С 18 мая Марс в вашем знаке увеличивает активность и амбиции, начиная новый двухлетний период. Это продуктивное, но напряжённое время, когда важно контролировать импульсивность.
Меркурий в Близнецах активирует финансовую сферу, увеличивая разговоры и идеи о деньгах. 31 мая Полнолуние затронуло вопросы финансов и близких отношений.
15 июня Новолуние в Близнецах открывает новые финансовые возможности, включая возможный рост доходов или новые источники заработка.
Юпитер продолжает свое прохождение через ваш дом радости, творчества и дружбы, что является благоприятным периодом. С 19 мая Венера усиливает это влияние, принося больше общения, связей и романтики.
С 1 июня к этому региону добавляется больше планетной энергии, что делает сезон Близнецов особенно живым и социальным. Это время удовольствия, встреч и эмоционального подъёма.
Одновременно Солнце в Близнецах активирует вашу сферу дома и семьи, поэтому вы будете проводить больше времени с близкими.
Солнце проходит через ваш дом карьеры, направляя внимание на профессиональную сферу. Это период признания, новых возможностей и роста.
Юпитер в 11-м доме усиливает социальные связи, Венера и Меркурий приносят новые знакомства и полезные контакты. Это один из самых благоприятных периодов для общения и расширения сети.
Марс в секторе путешествий и образования увеличивает интерес к новым знаниям и поездкам.
С 31 мая Полнолуние активировало бытовые вопросы, а в июне Новолуние открывает новые карьерные возможности или проекты.
В целом, сезон Близнецов для Девы – время роста, расслабления и перерыва в напряжённой рабочей нагрузке.//Bakues.az