Dövlət İmtahan Mərkəzi ştatları ixtisar olunan dövlət qulluqçularının analoji dövlət qulluğu vəzifələrinə təyin edilmələri ilə bağlı öz fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olaraq tədbirlər görəcək.
“Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyi “Dövlət maliyyəsinin səmərəli idarə edilməsinin təşkili ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2025-ci il 25 avqust tarixli 489 nömrəli Fərmanının 3.7-ci bəndinə uyğun olaraq, bu Fərmana əsasən yaradılması nəzərdə tutulan yeni qurumların strukturunun, ştat vahidlərinin və əməkhaqqı sistemlərinin maliyyə ekspertizasını həyata keçirsin və onların optimallaşdırılması üçün tədbirlər görsün”, - deyə sənəddə qeyd edilib.

Государственный экзаменационный центр примет меры, соответствующие своим направлениям деятельности, по назначению государственных служащих, сокращаемых по штатам, на аналогичные должности государственной службы.
По информации Medianews.az, об этом Президент Ильхам Алиев подписал указ.
«Министерству финансов Азербайджанской Республики в соответствии с пунктом 3.7 Указа Президента Азербайджанской Республики № 489 от 25 августа 2025 года «О дополнительных мерах по организации эффективного управления государственными финансами» поручается провести финансово-экспертную проверку структуры, штатных единиц и системы оплаты труда вновь создаваемых по данному Указу учреждений, а также принять меры по их оптимизации», – говорится в документе.