Dövlət İmtahan Mərkəzi ştatları ixtisar olunan dövlət qulluqçularının analoji dövlət qulluğu vəzifələrinə təyin edilmələri ilə bağlı öz fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olaraq tədbirlər görəcək.
“Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyi “Dövlət maliyyəsinin səmərəli idarə edilməsinin təşkili ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2025-ci il 25 avqust tarixli 489 nömrəli Fərmanının 3.7-ci bəndinə uyğun olaraq, bu Fərmana əsasən yaradılması nəzərdə tutulan yeni qurumların strukturunun, ştat vahidlərinin və əməkhaqqı sistemlərinin maliyyə ekspertizasını həyata keçirsin və onların optimallaşdırılması üçün tədbirlər görsün”, - deyə sənəddə qeyd edilib.

The State Examination Center will take measures in accordance with its areas of activity regarding the appointment of dismissed civil servants to analogous civil service positions.
"The Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan shall conduct a financial expertise of the structure, staff units, and salary systems of the new entities to be established under this Decree, in accordance with clause 3.7 of the Decree No. 489 of the President of the Republic of Azerbaijan dated August 25, 2025, on Additional Measures for the Efficient Management of Public Finance, and take measures for their optimization," the document states.