Keçmiş nazir avtomobilində ÖLÜ TAPILDI
Bildirilib ki, saat 14:15 radələrində Ermənistan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyinin Polis Patrul Xidmətinin Ararat vilayəti taboruna İrəvan–Yerasx avtomobil yolunun 45-ci kilometrliyində, Vedi inzibati ərazisində "Changan" markalı avtomobildə meyit olması barədə operativ məlumat daxil olub.
Hadisə yerində alınan operativ məlumatların doğru olduğu müəyyən edilib. Sözügedən avtomobildə kişi meyiti aşkar edilib. Hadisə barədə məlumat Patrul Xidmətinin Ararat vilayəti taborundan Ermənistan Respublikası İstintaq Komitəsinin Ararat vilayəti üzrə istintaq idarəsinə ötürülüb. İdarənin rəisi Qagik Arakelyan, rəis müavinləri Nerses Muradyan, Geqam Mkrtçyan və baş müstəntiq Artakın rəhbərliyi ilə istintaq qrupu hadisə yerinə gəlib. Faktla bağlı Vedi istintaq şöbəsində cinayət işi başlanıb, avtomobilin sahibinin və ölən sürücünün şəxsiyyəti müəyyənləşdirilir.
İstintaqın göstərişi ilə avtomobil polis şöbəsinin Vedi bölməsinin mühafizə olunan xüsusi ərazisinə aparılıb. Fotojurnalistin məlumatına görə, sürücü "Avangard" Tibb Mərkəzinin təsisçisi, Milli Məclisin keçmiş deputatı, keçmiş səhiyyə naziri Qagik Stambultsyandır. İlkin məlumatlara görə, o, avtomobili idarə edərkən qəfil vəfat edib, bu da qəzaya səbəb olub.//publika.az

On June 28, a tragic incident occurred in Armenia's Ararat province.
It was reported that at around 14:15, the Ararat province unit of the Police Patrol Service of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia received an operational message about a corpse in a "Changan" branded vehicle at the 45th kilometer of the Yerevan–Yeraskh highway, in the administrative territory of Vedi.
It was confirmed on the scene that the operational information was accurate. A male corpse was found in the mentioned vehicle. Information about the incident was forwarded from the Ararat province unit of the Patrol Service to the investigative department of the Republic of Armenia's Investigative Committee for Ararat province. With the leadership of Qagik Arakelyan, head of the department, his deputies Nerses Muradyan, Gegham Mkrtchyan, and chief investigator Artak, an investigative group arrived at the scene. A criminal case has been initiated in the Vedi investigation division regarding the fact, and the identities of the car owner and the deceased driver are being determined.
By order of the investigation, the vehicle was taken to a specially guarded area of the Vedi police station. According to the photojournalist's information, the driver is Qagik Stambultsyanyan, founder of the "Avangard" Medical Center, former member of the National Assembly, and former Minister of Health. According to preliminary data, he suddenly died while driving the vehicle, which caused the accident. //publika.az