Keçmiş nazir avtomobilində ÖLÜ TAPILDI
Bildirilib ki, saat 14:15 radələrində Ermənistan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyinin Polis Patrul Xidmətinin Ararat vilayəti taboruna İrəvan–Yerasx avtomobil yolunun 45-ci kilometrliyində, Vedi inzibati ərazisində "Changan" markalı avtomobildə meyit olması barədə operativ məlumat daxil olub.
Hadisə yerində alınan operativ məlumatların doğru olduğu müəyyən edilib. Sözügedən avtomobildə kişi meyiti aşkar edilib. Hadisə barədə məlumat Patrul Xidmətinin Ararat vilayəti taborundan Ermənistan Respublikası İstintaq Komitəsinin Ararat vilayəti üzrə istintaq idarəsinə ötürülüb. İdarənin rəisi Qagik Arakelyan, rəis müavinləri Nerses Muradyan, Geqam Mkrtçyan və baş müstəntiq Artakın rəhbərliyi ilə istintaq qrupu hadisə yerinə gəlib. Faktla bağlı Vedi istintaq şöbəsində cinayət işi başlanıb, avtomobilin sahibinin və ölən sürücünün şəxsiyyəti müəyyənləşdirilir.
İstintaqın göstərişi ilə avtomobil polis şöbəsinin Vedi bölməsinin mühafizə olunan xüsusi ərazisinə aparılıb. Fotojurnalistin məlumatına görə, sürücü "Avangard" Tibb Mərkəzinin təsisçisi, Milli Məclisin keçmiş deputatı, keçmiş səhiyyə naziri Qagik Stambultsyandır. İlkin məlumatlara görə, o, avtomobili idarə edərkən qəfil vəfat edib, bu da qəzaya səbəb olub.//publika.az

28 июня в провинции Арарат, Армения, произошел трагический инцидент.
Сообщается, что около 14:15 в подразделение патрульной службы МВД Армении в провинции Арарат поступила оперативная информация о том, что на 45 км автомагистрали Ереван–Ерасх, в административном районе Веди, в автомобиле марки "Changan" обнаружено тело.
На месте происшествия было установлено, что оперативная информация верна. В указанном автомобиле обнаружено тело мужчины. Информация о происшествии была передана от патрульной службы провинции Арарат Следственному управлению Следственного комитета Армении по провинции Арарат. Руководитель управления Гагик Аракелян, его заместители Нерсес Мурадян, Гегам Мкртчян и главный следователь Артак вместе с группой следователей прибыли на место. По факту возбуждено уголовное дело в следственном отделе Веди, проводится установление личности владельца автомобиля и погибшего водителя.
По указанию следствия автомобиль был доставлен в охраняемую специальную зону отдела полиции Веди. По информации фотожурналиста, водитель – основатель медицинского центра "Авангард", бывший депутат Национального собрания и бывший министр здравоохранения Гагик Стамбульцян. По предварительным данным, он внезапно скончался за рулем, что и стало причиной аварии. //publika.az