Kobaxidze Paşinyanı təbrik etdi
Gürcüstanın Baş naziri İrakli Kobaxidze Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyanı parlament seçkilərində qələbəsi münasibətilə təbrik edib.
Trend-in məlumatına görə, bu barədə İ.Kobaxidze "X" sosial şəbəkəsindəki səhifəsində yazıb.
"Baş nazir Nikol Paşinyanı və onun partiyasını seçkilərdə qazandıqları uğur münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm. Xalqlarımızın rifahı naminə Gürcüstan və Ermənistan arasında strateji tərəfdaşlığı və dostluq münasibətlərini daha da gücləndirmək üçün sıx əməkdaşlığımızı davam etdirməyi səbirsizliklə gözləyirəm", - deyə o, yazıb.
Qeyd edək ki, Ermənistanda keçirilən parlament seçkilərinin ilkin nəticələrinə görə, Nikol Paşinyanın "Vətəndaş Müqaviləsi" partiyası liderlik edir. "Infocom" açıq məlumatlara əsaslanan ilkin seçki nəticələrini təqdim edib.

The Prime Minister of Georgia, Irakli Kobakhidze, congratulated the Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, on his victory in the parliamentary elections.
According to Trend, I. Kobakhidze wrote about this on his page on the social network "X".
"I sincerely congratulate Prime Minister Nikol Pashinyan and his party on their success in the elections. I look forward to continuing our close cooperation to further strengthen the strategic partnership and friendly relations between Georgia and Armenia for the welfare of our peoples," he wrote.
It should be noted that according to the preliminary results of the parliamentary elections held in Armenia, Nikol Pashinyan's "Civil Contract" party is leading. "Infocom" presented the preliminary election results based on open data.