Kobaxidze Paşinyanı təbrik etdi
Gürcüstanın Baş naziri İrakli Kobaxidze Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyanı parlament seçkilərində qələbəsi münasibətilə təbrik edib.
Trend-in məlumatına görə, bu barədə İ.Kobaxidze "X" sosial şəbəkəsindəki səhifəsində yazıb.
"Baş nazir Nikol Paşinyanı və onun partiyasını seçkilərdə qazandıqları uğur münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm. Xalqlarımızın rifahı naminə Gürcüstan və Ermənistan arasında strateji tərəfdaşlığı və dostluq münasibətlərini daha da gücləndirmək üçün sıx əməkdaşlığımızı davam etdirməyi səbirsizliklə gözləyirəm", - deyə o, yazıb.
Qeyd edək ki, Ermənistanda keçirilən parlament seçkilərinin ilkin nəticələrinə görə, Nikol Paşinyanın "Vətəndaş Müqaviləsi" partiyası liderlik edir. "Infocom" açıq məlumatlara əsaslanan ilkin seçki nəticələrini təqdim edib.

Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе поздравил премьер-министра Армении Николa Пашиняна с победой на парламентских выборах.
По данным Trend, об этом И.Кобахидзе написал на своей странице в социальной сети "X".
"Искренне поздравляю премьер-министра Николa Пашиняна и его партию с успехом на выборах. С нетерпением жду продолжения тесного сотрудничества для дальнейшего укрепления стратегического партнерства и дружеских отношений между Грузией и Арменией во имя благополучия наших народов", - написал он.
Отметим, что по предварительным результатам парламентских выборов в Армении партия "Гражданский договор" Николa Пашиняна лидирует. "Infocom" представил предварительные результаты выборов на основе открытой информации.