"Həyat əclafdır, amma buna dəyər": Şakira Pikenin xəyanətindən DANIŞDI
Şakira keçmiş sevgilisi Jerar Pikenin 2021-ci ilin sonlarında xəyanət iddiasından sonra yaşadığı ürək ağrısı barədə açıq danışmaq qərarına gəlib.
"Həyat məni sınağa çəkəndə əslində olduğumdan daha kövrək və zəif olduğumu həmişə düşünürdüm", - Milli.Az-ın məlumatına görə, sənətçi "People" jurnalına verdiyi müsahibədə etiraf edib.
Müğənninin 2022-ci ildə başa çatan 11 illik münasibəti bir il sonra onun "Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53" hitinə ilham verib. Karyerasını başa vuran futbolçunun xəyanətini lağa qoyan mahnı, "Qremmi" mükafatı qazanan müğənninin on il ərzində Billboard Hot 100 siyahısında ilk ilk 10 sinqlı olub.
"Bu, katarsis təmiz su idi. Yaşadıqlarım haqqında yazmalı və bunu heç bir senzura olmadan etməli idim", - Şakira düşünür.
O, əlavə edib ki, onun üçün mahnı yazmaq "terapevtə getmək kimidir, sadəcə daha ucuzdur".
Pikedən iki oğlu - 13 yaşlı Milan və 11 yaşlı Saşa olan Şakira sevgilisinin xəyanətindən sonra dostlarının və ailəsinin dəstəyinin onu necə xilas etdiyini xatırladıb.
"Həyat əclafdır, amma mütləq yaşamağa dəyər, çünki həmişə yanınızda dostlar var", - o, romantik dramların öhdəsindən gəlməyi düşünərək qeyd edib.
Müğənni bütün həyat dərslərinə görə minnətdar olmağın vacibliyini vurğulayıb: "Hətta bədəninizdə və ruhunuzda iz buraxan insanlar üçün belə. Nəticədə, onlar sadəcə bizi daha yaxşı edir".
İdmançıdan ayrıldıqdan sonra iki dəfə ana yalnız oğullarının xatirinə irəliləmək üçün güc tapıb.
"Tanış dünyanız dağılanda yenə də səhər durmalı, hesabları ödəməli, səhər yeməyi hazırlamalı və uşaqları məktəbə aparmalısınız. Həyat davam etməlidir", - Şakira paylaşaraq əlavə edib ki, "analıq qadını güclü edir". "Ana olduğum andan dünyaya tamamilə fərqli bir perspektivdən baxdım. Uşaqlarım yalnız başıma gələn ən yaxşı şey deyil, həm də onlardan hər gün bir şey öyrənirəm".
Əvvəllər tabloidlərdə Şakira ilə NBA oyunçusu Cimmi Batler və "Formula - 1" pilotu Lüis Hamilton arasında romantik münasibətlər yayılsa da, pop diva indi həyatındakı ən vacib iki kişinin - oğullarının yanında tamamilə xoşbəxtdir.
"Hazırda bütün fikirlərim uşaqlarımı böyütməyə yönəlib. Özümü hələ yeni bir münasibətdə görmürəm. Bəlkə də onlar böyüdükdə", - müğənni etiraf edib.

Шакира решила открыто рассказать о своей боли после измены бывшего возлюбленного Жерара Пике в конце 2021 года.
«Когда жизнь испытывает меня, я всегда думала, что я более хрупкая и слабая, чем есть на самом деле», — призналась артистка в интервью журналу "People", сообщает Milli.Az.
11-летние отношения певицы, завершившиеся в 2022 году, спустя год вдохновили её на хит "Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53". Песня, высмеивающая измену футболиста, завершившего карьеру, стала первым синглом певицы за десять лет, попавшим в первую десятку Billboard Hot 100, и принесла ей премию "Грэмми".
«Это был катарсический чистый поток. Я должна была написать о пережитом и сделать это без каких-либо цензур», — считает Шакира.
Она добавила, что для неё написание песен — это как поход к терапевту, только дешевле.
Мать двух сыновей от Пике — 13-летнего Милана и 11-летнего Саши — Шакира вспомнила, как поддержка друзей и семьи спасла её после измены возлюбленного.
«Жизнь подлая, но она определённо стоит того, чтобы жить, потому что всегда есть друзья рядом», — отметила она, размышляя о том, как справиться с романтическими драмами.
Певица подчеркнула важность благодарности за все жизненные уроки: «Даже за тех, кто оставил след в вашем теле и душе. В конце концов, они просто делают нас лучше».
После разрыва со спортсменом двукратная мать находила силы двигаться вперёд лишь ради своих сыновей.
«Когда ваш привычный мир рушится, всё равно нужно вставать утром, оплачивать счета, готовить завтрак и отвозить детей в школу. Жизнь должна продолжаться», — поделилась Шакира, добавив, что «материнство делает женщину сильной». «С тех пор, как я стала мамой, я смотрю на мир под совершенно другим углом. Мои дети — не просто лучшее, что со мной случилось, но и каждый день я учусь у них чему-то новому».
Ранее в таблоидах писали о романтических отношениях Шакиры с игроком НБА Джимми Батлером и пилотом Формулы-1 Льюисом Хэмилтоном, но сейчас поп-дивa полностью счастлива рядом с самыми важными мужчинами в своей жизни — своими сыновьями.
«Сейчас все мои мысли направлены на воспитание детей. Я пока не представляю себя в новых отношениях. Может, когда они вырастут», — призналась певица.