Aprelin 8-i ilə bağlı kritik
Aprelin 8-də Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq verib.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən Medianews.az-a verilən məlumata görə, Naxçıvan MR, Kəlbəcər, Laçın, Gədəbəy, Göygöl, Zəngilan, Gəncə, Tovuz, Cəbrayıl, Ağstafa, Şəki, Oğuz, Qəbələ, Göyçay, İsmayıllı, Şamaxı, Ağsu, Xızı, Hacıqabul, Salyan, Şirvan, Biləsuvar, Cəlilabad, Neftçala, Xaçmaz, Şabran, Siyəzən, Qusar, Quba, Lənkəranda sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 13.9-20.7 m/san təşkil edəcək.
Bakıda və Abşeron yarımadasında, Daşkəsən, Goranboy, Mingəçevir, Qobustanda isə narıncı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 20.8-28.4 m/san-dək güclənəcək.

On April 8, a yellow and orange warning was issued regarding the expected windy weather conditions in Baku and the Absheron Peninsula, as well as in some regions.
According to the information provided to Medianews.az by the National Hydrometeorology Service, in Nakhchivan Autonomous Republic, Kalbajar, Lachin, Gadabay, Goygol, Zangilan, Ganja, Tovuz, Jabrayil, Aghstafa, Shaki, Oghuz, Gabala, Goychay, Ismayilli, Shamakhi, Agsu, Khizi, Hajigabul, Salyan, Shirvan, Bilasuvar, Jalilabad, Neftchala, Khachmaz, Shabran, Siyazan, Qusar, and Quba, according to the yellow warning, a north-west wind will blow with a wind speed of 13.9-20.7 m/s.
In Baku and the Absheron Peninsula, Dashkasan, Goranboy, Mingachevir, and Gobustan, according to the orange warning, a north-west wind will blow, with the wind speed strengthening up to 20.8-28.4 m/s.