Laricani: Etirazların bəzi liderləri həbs ediliblər
"Report" İran mediasına istinadən xəbər verir ki, bunu ölkənin Təhlükəsizlik Şurasının katibi Əli Laricani deyib.
"Silah əldə etmək üçün hərbi və hüquq-mühafizə mərkəzlərinə hücum edənlər vətəndaş müharibəsinə can atırlar" , - Laricani bildirib. Onun sözlərinə görə, İranın düşmənləri ölkədə fövqəladə vəziyyət yaratmaq istəyiblər.
O, ölkədə iqtisadi problemlərin olduğunu etiraf edib: "Şübhəsiz ki, iqtisadi problemlər mövcuddur və hökumət bunu həll etməlidir, lakin düşmənin öz məqsədlərinə çatmaq üçün bu platformadan istifadə etdiyini qeyd etmək lazımdır".

Иранские силы безопасности идентифицировали и арестовали некоторых лидеров протестов.
Агентство "Report", ссылаясь на иранские СМИ, сообщает, что об этом заявил секретарь Совета безопасности страны Али Лариджани.
"Те, кто атакует военные и правоохранительные центры, чтобы получить оружие, стремятся к гражданской войне", - заявил Лариджани. По его словам, враги Ирана хотели создать в стране чрезвычайное положение.
Он признал, что в стране существуют экономические проблемы: "Несомненно, экономические проблемы есть, и правительство должно их решить, однако следует отметить, что враг использует эту платформу для достижения своих целей".