Laricani: Etirazların bəzi liderləri həbs ediliblər
"Report" İran mediasına istinadən xəbər verir ki, bunu ölkənin Təhlükəsizlik Şurasının katibi Əli Laricani deyib.
"Silah əldə etmək üçün hərbi və hüquq-mühafizə mərkəzlərinə hücum edənlər vətəndaş müharibəsinə can atırlar" , - Laricani bildirib. Onun sözlərinə görə, İranın düşmənləri ölkədə fövqəladə vəziyyət yaratmaq istəyiblər.
O, ölkədə iqtisadi problemlərin olduğunu etiraf edib: "Şübhəsiz ki, iqtisadi problemlər mövcuddur və hökumət bunu həll etməlidir, lakin düşmənin öz məqsədlərinə çatmaq üçün bu platformadan istifadə etdiyini qeyd etmək lazımdır".

Laricani: Some leaders of the protests have been arrested
"Report" cites Iranian media reporting that this was stated by Ali Larijani, the Secretary of the country's Security Council.
"Those attacking military and law enforcement centers to obtain weapons are aiming for civil war," said Larijani. According to him, Iran's enemies have tried to create a state of emergency in the country.
He admitted that there are economic problems in the country: "Undoubtedly, economic problems exist and the government must solve them, but it should be noted that the enemy uses this platform to achieve its own goals."