Mateuş Koxalski "Qarabağ"dan gedir?
"Əlbəttə, hamı kimi mən də dünyanın ən yaxşı klublarında və ən yüksək səviyyədə oynamaq istəyirəm. Düşünürəm ki, bu, normal bir arzudur. Bu o demək deyil ki, mən "Qarabağ"da və ya Azərbaycanda oynamaq istəmirəm".
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri "Teleqraf"a açıqlamasında "Qarabağ"ın qapıçısı Mateuş Koxalski deyib.
26 yaşlı qolkiper, Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsində "Nyukasl"a 2:3 hesabı ilə uduzduqları matçdan sonra "The Sun" nəşrinə verdiyi müsahibədə özünü İngiltərə klublarına təklif etməsinin geniş müzakirə yaratmasına münasibət bildirib. Koxalski qeyd edib ki, fikri yanlış anlaşılıb və o, ayrılacağını demək istəməyib:
"Mən "Qarabağ"dan gedəcəyimi demədim. Xeyr, məsələ belə deyil. Sadəcə, Premyer Liqada oynamaq istəyirəm".
Koxalski Azərbaycan Premyer Liqasının XXIII turunda "Araz-Naxçıvan"ı 6:0 hesabı ilə məğlub etdikləri görüşlə bağlı da danışıb:
"Nəhayət, yaxşı nəticə əldə etdik. Altı qol vurduq və qapımızı toxunulmaz saxladıq. Mən çox xoşbəxtəm. Əlbəttə, üç xal bizim üçün çox vacibdir. Çox sevinirəm və arzu edirəm ki, komandamız növbəti oyunda da eyni cür və ya daha yaxşı oynasın".
Qeyd edək ki, 2024-cü ildə "Qarabağ"a transfer olunan Mateuş Koxalskinin müqaviləsi 2027-ci ilin yayında başa çatacaq.

"Конечно, как и все, я хочу играть в лучших клубах мира и на самом высоком уровне. Думаю, это нормальное желание. Это не означает, что я не хочу играть в "Карабахе" или в Азербайджане".
Сообщает Medianews.az, что эти слова в своем интервью для "Телеграфа" сказал вратарь "Карабаха" Матуш Кохальски.
26-летний голкипер после матча раунда плей-офф Лиги чемпионов, в котором они уступили "Ньюкаслу" со счетом 2:3, в интервью изданию "The Sun" прокомментировал широкое обсуждение из-за предложения, связанного с английскими клубами. Кохальски отметил, что его слова были неправильно поняты и он не имел в виду, что собирается покинуть клуб:
"Я не говорил, что собираюсь уйти из "Карабаха". Нет, дело не в этом. Просто я хочу играть в Премьер-лиге".
Кохальски также рассказал о встрече в 23-м туре Премьер-лиги Азербайджана, где они победили "Араз-Нахчыван" со счетом 6:0:
"Наконец-то мы добились хорошего результата. Забили шесть голов и сохранили наши ворота в неприкосновенности. Я очень счастлив. Конечно, три очка очень важны для нас. Я очень рад и желаю, чтобы наша команда в следующем матче сыграла так же или даже лучше".
Отметим, что контракт Матуша Кохальски, который перешел в "Карабах" в 2024 году, истекает летом 2027 года.