Məşhur milyarder ərindən polisə
Rusiyalı milyarder Rotenberqlər ailəsinin üzvü kimi tanınan Natalya Rotenberq Ermənistanda polisə müraciət edib. Musavat.com erməni mediasına istinadən xəbər verir ki, Natalya Rotenberq Daxili İşlər Nazirliyinin Arabkir polis şöbəsinə ərizə təqdim edərək son illərdə hazırkı həyat yoldaşı tərəfindən zorakılığa məruz qaldığını bildirib.
Medianews.az bildirir ki, müraciətdə ailədaxili zorakılıqla bağlı iddialar yer alıb. Məsələ ilə bağlı şərh almaq istəyən jurnalistlər Ermənistan polisinin İctimaiyyətlə Əlaqələr İdarəsinə müraciət etsələr də, qurum məlumatı şərh etməkdən imtina edib və birbaşa Natalya Rotenberqə müraciət etməyi tövsiyə edib.
Qeyd edək ki, Natalya Rotenberqlə erməni iş adamı və siyasətçi Tiqran Arzakantsyanın evləndiyi 2020-ci ilin martında rəsmən məlum olub.
Natalya Rotenberq Rusiyanın tanınmış biznesmenlərindən biri olan Arkadi Rotenberqin keçmiş həyat yoldaşıdır. Arkadi Rotenberq Rusiya Prezidenti Vladimir Putinin ən yaxın çevrəsində yer alan iş adamlarından biri kimi tanınır və uzun illər iri dövlət layihələri ilə əlaqələndirilib.
Hazırda Natalya Rotenberqin müraciəti ilə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarının araşdırma apardığı bildirilir. O özü isə hələlik məsələ ilə bağlı ictimai açıqlama verməyib.(musavat.com)

Natalya Rotenberq, known as a member of the Russian billionaire Rotenberg family, has filed a complaint with the police in Armenia. According to Musavat.com, citing Armenian media, Natalya Rotenberq submitted an application to the Arabkir police department of the Ministry of Internal Affairs stating that she has been subjected to violence by her current husband in recent years.
Medianews.az reports that the complaint includes allegations of domestic violence. Journalists seeking comments on the issue approached the Public Relations Department of the Armenian police, but the institution refused to comment on the information and advised to directly contact Natalya Rotenberq.
It should be noted that Natalya Rotenberq officially married Armenian businessman and politician Tigran Arzakantsyan in March 2020.
Natalya Rotenberq is the former wife of Arkadi Rotenberg, one of Russia's well-known businessmen. Arkadi Rotenberg is known as one of the businessmen closest to Russian President Vladimir Putin and has been associated with major state projects for many years.
It is reported that law enforcement authorities are currently conducting an investigation regarding Natalya Rotenberq’s complaint. She herself has not yet made a public statement on the matter.