Məşhur milyarder ərindən polisə
Rusiyalı milyarder Rotenberqlər ailəsinin üzvü kimi tanınan Natalya Rotenberq Ermənistanda polisə müraciət edib. Musavat.com erməni mediasına istinadən xəbər verir ki, Natalya Rotenberq Daxili İşlər Nazirliyinin Arabkir polis şöbəsinə ərizə təqdim edərək son illərdə hazırkı həyat yoldaşı tərəfindən zorakılığa məruz qaldığını bildirib.
Medianews.az bildirir ki, müraciətdə ailədaxili zorakılıqla bağlı iddialar yer alıb. Məsələ ilə bağlı şərh almaq istəyən jurnalistlər Ermənistan polisinin İctimaiyyətlə Əlaqələr İdarəsinə müraciət etsələr də, qurum məlumatı şərh etməkdən imtina edib və birbaşa Natalya Rotenberqə müraciət etməyi tövsiyə edib.
Qeyd edək ki, Natalya Rotenberqlə erməni iş adamı və siyasətçi Tiqran Arzakantsyanın evləndiyi 2020-ci ilin martında rəsmən məlum olub.
Natalya Rotenberq Rusiyanın tanınmış biznesmenlərindən biri olan Arkadi Rotenberqin keçmiş həyat yoldaşıdır. Arkadi Rotenberq Rusiya Prezidenti Vladimir Putinin ən yaxın çevrəsində yer alan iş adamlarından biri kimi tanınır və uzun illər iri dövlət layihələri ilə əlaqələndirilib.
Hazırda Natalya Rotenberqin müraciəti ilə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarının araşdırma apardığı bildirilir. O özü isə hələlik məsələ ilə bağlı ictimai açıqlama verməyib.(musavat.com)

Наталья Ротенберг, известная как член семьи российских миллиардеров Ротенбергов, обратилась в полицию Армении. Как сообщает Musavat.com со ссылкой на армянские СМИ, Наталья Ротенберг подала заявление в полицейское отделение Арабкир Министерства внутренних дел, заявив, что в последние годы подвергалась насилию со стороны нынешнего супруга.
По информации Medianews.az, в заявлении содержатся обвинения в семейном насилии. Журналисты, пытавшиеся получить комментарии по этому вопросу, обращались в Отдел по связям с общественностью полиции Армении, однако ведомство отказалось комментировать информацию и посоветовало напрямую обратиться к Наталье Ротенберг.
Отметим, что о браке Натальи Ротенберг с армянским бизнесменом и политиком Тиграном Арзаканцем официально стало известно в марте 2020 года.
Наталья Ротенберг является бывшей супругой Аркадия Ротенберга, одного из известных российских бизнесменов. Аркадий Ротенберг считается одним из ближайших бизнесменов в окружении президента России Владимира Путина и на протяжении многих лет связывается с крупными государственными проектами.
В настоящее время сообщается, что правоохранительные органы проводят расследование по обращению Натальи Ротенберг. Она сама пока не делала публичных заявлений по этому вопросу.