Kartlardan VƏSAİTLƏRİN SİLİNMƏSİ ilə bağlı
24 iyun 2026-cı il tarixində "Azərikard" MMC-yə üzv olan bir sıra bankların müştərilərinin hesablarından vəsaitlərin təkrar silinməsi məsələsi ilə bağlı bildirilir ki, sözügedən insident hər-hansı kibermüdaxilə və ya dələduzluq halları ilə bağlı deyil, texniki səbəblərdən baş verib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankı məlumat yayıb.
Əhalinin diqqətinə çatdırılır ki, Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının ödəniş sistemlərinin, eləcə də ölkədə fəaliyyət göstərən prosessinq mərkəzlərinin və kommersiya banklarının informasiya sistemləri və ödəniş infrastrukturunun sabitliyi, davamlılığı və etibarlılığı ilə əlaqədar hər-hansı çətinlik müşahidə olunmur.
Qeyd olunan texniki nasazlıq aidiyyəti üzrə artıq aradan qaldırılıb.
Bank xidmətləri müştərilərindən yalnız rəsmi mənbələrdə əks etdirilən məlumatlara istinad edilməsi xahiş olunur.

On June 24, 2026, regarding the issue of the repeated deduction of funds from the accounts of customers of several banks that are members of "Azərikard" LLC, it is reported that the said incident is not related to any cyber interference or fraud, but occurred due to technical reasons.
Medianews.az reports that the Central Bank of Azerbaijan has issued information on this matter.
The public is informed that no difficulties are observed regarding the stability, continuity, and reliability of the payment systems of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, as well as the information systems and payment infrastructure of processing centers operating in the country and commercial banks.