Kartlardan VƏSAİTLƏRİN SİLİNMƏSİ ilə bağlı
24 iyun 2026-cı il tarixində "Azərikard" MMC-yə üzv olan bir sıra bankların müştərilərinin hesablarından vəsaitlərin təkrar silinməsi məsələsi ilə bağlı bildirilir ki, sözügedən insident hər-hansı kibermüdaxilə və ya dələduzluq halları ilə bağlı deyil, texniki səbəblərdən baş verib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankı məlumat yayıb.
Əhalinin diqqətinə çatdırılır ki, Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının ödəniş sistemlərinin, eləcə də ölkədə fəaliyyət göstərən prosessinq mərkəzlərinin və kommersiya banklarının informasiya sistemləri və ödəniş infrastrukturunun sabitliyi, davamlılığı və etibarlılığı ilə əlaqədar hər-hansı çətinlik müşahidə olunmur.
Qeyd olunan texniki nasazlıq aidiyyəti üzrə artıq aradan qaldırılıb.
Bank xidmətləri müştərilərindən yalnız rəsmi mənbələrdə əks etdirilən məlumatlara istinad edilməsi xahiş olunur.

24 июня 2026 года сообщается, что повторное списание средств со счетов клиентов ряда банков, входящих в ООО "Азерикард", не связано с каким-либо кибер-вмешательством или мошенничеством, а произошло по техническим причинам.
Medianews.az информирует, что об этом сообщил Центральный банк Азербайджана.
Обращается внимание населения, что в связи со стабильностью, непрерывностью и надежностью платежных систем Центрального банка Азербайджанской Республики, а также информационных систем и платежной инфраструктуры процессинговых центров и коммерческих банков, работающих в стране, никаких затруднений не наблюдается.
Указанная техническая неисправность уже была устранена соответствующими службами.
От клиентов банковских услуг просится ссылаться только на информацию, отраженную в официальных источниках.