Paşinyandan müxalifətə hədə:
“Mülki Müqavilə” partiyasının qapalı iclasında Nikol Paşinyanın komanda yoldaşlarının narahatlığını aradan qaldırdığı və seçkilərdə mütləq qalib gələcəklərinə dair onlara təminat verdiyi barədə məlumatlar yayılıb.
Bu barədə Ermənistanın “İravunk” qəzeti yazıb.
Nəşrin əldə etdiyi məlumata görə, Paşinyan müxalifətin mümkün addımlarına qarşı hazırlıqlı olduğunu bildirib: “Paşinyan qeyd edib ki, əgər ayın 8-də Robert Köçəryan və ya Samvel Karapetyan isterika yaratsalar, bu hal üçün onun “B” planı hazırdır. O, “Cinayət işlərinin materialları onları gözləyir” deyərək komandasını sakitləşdirib”.
Qəzet vurğulayır ki, hakimiyyət seçki sonrasında müxalifət liderlərinin etiraz dalğası qaldıracağı təqdirdə, onlara qarşı dərhal kütləvi həbslər və hüquqi təqib rıçaqlarını işə salmağı planlaşdırır./KONKRET.az

Information has been circulated that at the closed meeting of the "Civil Contract" party, Nikol Pashinyan reassured his comrades and guaranteed that they will definitely win the elections.
Armenia's "Iravunk" newspaper wrote about this.
According to information obtained by the publication, Pashinyan stated that he is prepared for the opposition's possible moves: "Pashinyan noted that if Robert Kocharyan or Samvel Karapetyan create a hysteria on the 8th of the month, he has a 'Plan B' ready for this situation. He calmed his team by saying, 'The materials of criminal cases await them.'
The newspaper emphasizes that the authorities plan to immediately activate mass arrests and legal prosecution mechanisms against the opposition leaders if they raise a wave of protests after the elections./KONKRET.az