Paşinyandan müxalifətə hədə:
“Mülki Müqavilə” partiyasının qapalı iclasında Nikol Paşinyanın komanda yoldaşlarının narahatlığını aradan qaldırdığı və seçkilərdə mütləq qalib gələcəklərinə dair onlara təminat verdiyi barədə məlumatlar yayılıb.
Bu barədə Ermənistanın “İravunk” qəzeti yazıb.
Nəşrin əldə etdiyi məlumata görə, Paşinyan müxalifətin mümkün addımlarına qarşı hazırlıqlı olduğunu bildirib: “Paşinyan qeyd edib ki, əgər ayın 8-də Robert Köçəryan və ya Samvel Karapetyan isterika yaratsalar, bu hal üçün onun “B” planı hazırdır. O, “Cinayət işlərinin materialları onları gözləyir” deyərək komandasını sakitləşdirib”.
Qəzet vurğulayır ki, hakimiyyət seçki sonrasında müxalifət liderlərinin etiraz dalğası qaldıracağı təqdirdə, onlara qarşı dərhal kütləvi həbslər və hüquqi təqib rıçaqlarını işə salmağı planlaşdırır./KONKRET.az

Угроза Пашиняна оппозиции:
В закрытом заседании партии "Гражданский договор" распространены сведения о том, что Никол Пашинян успокоил своих товарищей по команде и заверил их, что они обязательно победят на выборах.
Об этом пишет армянская газета "Иравунк".
По полученной изданием информации, Пашинян заявил, что готов к возможным действиям оппозиции: «Пашинян отметил, что если 8 числа Роберт Кочарян или Самвел Карапетян устроят истерику, у него есть для этого "план Б". Он успокоил свою команду словами: "Материалы уголовных дел их ждут".»
Газета подчеркивает, что власть планирует в случае возникновения волны протестов со стороны лидеров оппозиции после выборов сразу же использовать инструменты массовых арестов и юридического преследования./KONKRET.az