Qəzaya uğrayan təyyarənin qalıqları aşkarlandı -
İndoneziyanın şərqində yerləşən Sulavesi adasında qəzaya uğrayan təyyarə ilə bağlı axtarış-xilasetmə əməliyyatı davam edir.
Musavat.com xəbər verir ki, xilasedicilər dağlıq ərazidə bir cəsəd və təyyarəyə aid çoxsaylı qalıqlar aşkar ediblər.
Rəsmi məlumata əsasən, təyyarə sonuncu dəfə yanvarın 17-də saat 13:17-də Maros rayonunun Leanq-Leanq dağlıq ərazisi üzərində qeydə alınıb. Göyərtədə 8 ekipaj üzvü və Dənizçilik və Balıqçılıq Nazirliyinə məxsus 3 sərnişin olub. Onlar dəniz nəzarəti missiyası çərçivəsində uçuş həyata keçirirmişlər.

The wreckage of the crashed plane has been discovered -
Search and rescue operations continue for the plane that crashed on the island of Sulawesi, located in eastern Indonesia.
Musavat.com reports that rescuers have discovered one body and numerous plane debris in the mountainous area.
According to official information, the plane was last recorded on January 17 at 13:17 over the mountainous area of Leanq-Leanq in the Maros district. There were 8 crew members and 3 passengers belonging to the Ministry of Maritime Affairs and Fisheries on board. They were conducting a flight as part of a maritime surveillance mission.