Qəzaya uğrayan təyyarənin qalıqları aşkarlandı -
İndoneziyanın şərqində yerləşən Sulavesi adasında qəzaya uğrayan təyyarə ilə bağlı axtarış-xilasetmə əməliyyatı davam edir.
Musavat.com xəbər verir ki, xilasedicilər dağlıq ərazidə bir cəsəd və təyyarəyə aid çoxsaylı qalıqlar aşkar ediblər.
Rəsmi məlumata əsasən, təyyarə sonuncu dəfə yanvarın 17-də saat 13:17-də Maros rayonunun Leanq-Leanq dağlıq ərazisi üzərində qeydə alınıb. Göyərtədə 8 ekipaj üzvü və Dənizçilik və Balıqçılıq Nazirliyinə məxsus 3 sərnişin olub. Onlar dəniz nəzarəti missiyası çərçivəsində uçuş həyata keçirirmişlər.

Продолжается операция по поиску и спасению самолёта, потерпевшего крушение на острове Сулавеси, расположенном на востоке Индонезии.
По сообщению Musavat.com, спасатели обнаружили на гористой местности одно тело и многочисленные обломки самолёта.
Согласно официальной информации, самолёт был последний раз зафиксирован 17 января в 13:17 над гористой местностью района Марос Лианг-Лианг. На борту находились 8 членов экипажа и 3 пассажира, принадлежащих Министерству морского дела и рыболовства. Они выполняли полёт в рамках миссии морского контроля.