"Real" Erlinq Holannın transferi üçün
İspaniyanın "Real" klubu İngiltərə təmsilçisi "Mançester Siti"nin hücumçusu Erlinq Holannı transfer etmək barədə düşünür.
Medianews.az xəbər verir ki, La Liqa nəhəngi ingilis klubunun baş məşqçisi Xosep Qvardiolanın ayrılmasından sonra norveçli futbolçunun transferi üçün fəallaşa bilər.
Mənbənin bildirdiyinə görə, "Kral klubu" rəhbərliyi dünyanın ən güclü hücumçularından biri hesab olunan Holannın klubunu dəyişmək ehtimalını diqqətlə izləyir. İddia olunur ki, Qvardiolanın gedişindən əvvəl də futbolçu komandadakı durumundan narazılığını ifadə edib.
Bununla belə, mümkün transferin reallaşmasının kifayət qədər çətin olacağı qeyd edilir. Belə ki, Holann 2025-ci ilin yanvarında "Mançester Siti" ilə uzunmüddətli müqavilə imzalayıb. Sözləşməyə əsasən, o, 2034-cü ilə qədər Premyer Liqa klubuna məxsus olacaq.
Buna baxmayaraq, İspaniyadakı mənbələr baş məşqçi dəyişikliyinin futbolçunun gələcək planlarına ciddi təsir göstərə biləcəyini düşünür. Hücumçu "Mançester Siti"dən ayrılmaq qərarı verəcəyi halda, "Real"ın ona sərfəli şərtlər təklif edəcək.//Bakıvaxtı.az

Испанский клуб "Реал" рассматривает возможность трансфера нападающего английского клуба "Манчестер Сити" Эрлинга Холанда.
Medianews.az сообщает, что гигант Ла Лиги может активизироваться в вопросе трансфера норвежского футболиста после ухода главного тренера английского клуба Хосепа Гвардиолы.
По информации источника, руководство "Королевского клуба" внимательно следит за возможной сменой клуба Холандом, которого считают одним из сильнейших нападающих мира. Утверждается, что до ухода Гвардиолы футболист уже высказывал недовольство своим положением в команде.
Тем не менее, отмечается, что возможный трансфер будет достаточно сложным. Холанд подписал долгосрочный контракт с "Манчестер Сити" в январе 2025 года. Согласно соглашению, он будет принадлежать клубу Премьер-лиги до 2034 года.
Несмотря на это, источники в Испании считают, что смена главного тренера может серьёзно повлиять на планы футболиста на будущее. Если нападающий примет решение уйти из "Манчестер Сити", "Реал" предложит ему выгодные условия.//Bakıvaxtı.az