"Real" Erlinq Holannın transferi üçün
İspaniyanın "Real" klubu İngiltərə təmsilçisi "Mançester Siti"nin hücumçusu Erlinq Holannı transfer etmək barədə düşünür.
Medianews.az xəbər verir ki, La Liqa nəhəngi ingilis klubunun baş məşqçisi Xosep Qvardiolanın ayrılmasından sonra norveçli futbolçunun transferi üçün fəallaşa bilər.
Mənbənin bildirdiyinə görə, "Kral klubu" rəhbərliyi dünyanın ən güclü hücumçularından biri hesab olunan Holannın klubunu dəyişmək ehtimalını diqqətlə izləyir. İddia olunur ki, Qvardiolanın gedişindən əvvəl də futbolçu komandadakı durumundan narazılığını ifadə edib.
Bununla belə, mümkün transferin reallaşmasının kifayət qədər çətin olacağı qeyd edilir. Belə ki, Holann 2025-ci ilin yanvarında "Mançester Siti" ilə uzunmüddətli müqavilə imzalayıb. Sözləşməyə əsasən, o, 2034-cü ilə qədər Premyer Liqa klubuna məxsus olacaq.
Buna baxmayaraq, İspaniyadakı mənbələr baş məşqçi dəyişikliyinin futbolçunun gələcək planlarına ciddi təsir göstərə biləcəyini düşünür. Hücumçu "Mançester Siti"dən ayrılmaq qərarı verəcəyi halda, "Real"ın ona sərfəli şərtlər təklif edəcək.//Bakıvaxtı.az

Medianews.az reports that the La Liga giant may become active in the transfer of the Norwegian footballer following the departure of the English club's head coach Josep Guardiola.
According to the source, the "Royal Club" management is closely monitoring the possibility of Haaland, considered one of the world's strongest forwards, changing clubs. It is claimed that even before Guardiola's departure, the footballer had expressed dissatisfaction with his situation in the team.
However, it is noted that the possible transfer would be quite difficult to realize. Haaland signed a long-term contract with "Manchester City" in January 2025. According to the agreement, he will belong to the Premier League club until 2034.
Nevertheless, sources in Spain believe that the coaching change can seriously affect the footballer's future plans. If the forward decides to leave "Manchester City," "Real" will offer him favorable terms.//Bakıvaxtı.az