Xərçəng riskini azaltmağa kömək edən
Onkoloq Uilyam Li xərçəngin qarşısının alınmasına kömək edə bilən dörd qidanı açıqlayıb. Onun sözlərinə görə, orqanizmdə daim xərçəng hüceyrələri yaransa da, güclü immun sistemi onları məhv edir.
Medianews.az-ın məlumatına görə, həkim qeyd edib ki, əsas risk immun sisteminin zəifləməsi və xroniki iltihabın yaranması ilə bağlıdır. Bu vəziyyət siqaret çəkmə və ya həddindən artıq günəş şüasına məruz qalma ilə əlaqəli ola bilər.
Li bildirib ki, bəzi qidalar orqanizmin müdafiə qabiliyyətini gücləndirir. Bunlara soya, pomidor, alma və giləmeyvələr daxildir. Bu məhsullar vitaminlər, antioksidantlar və polifenollarla zəngindir və immun sisteminin düzgün işləməsinə dəstək verir.
Həkim vurğulayıb ki, qidalar xərçəngdən tam qorumasada, bədənin xəstəliklə mübarizə imkanlarını artırır.

Helps reduce the risk of cancer
Oncologist William Lee has explained four foods that can help prevent cancer. According to him, although cancer cells constantly form in the body, a strong immune system destroys them.
Medianews.az reports that the doctor noted the main risk is related to the weakening of the immune system and the development of chronic inflammation. This condition may be associated with smoking or excessive exposure to sunlight.
Lee stated that some foods strengthen the body's defense capability. These include soy, tomatoes, apples, and berries. These products are rich in vitamins, antioxidants, and polyphenols, supporting the proper functioning of the immune system.
The doctor emphasized that although foods do not provide complete protection against cancer, they increase the body's ability to fight the disease.