Xərçəng riskini azaltmağa kömək edən
Onkoloq Uilyam Li xərçəngin qarşısının alınmasına kömək edə bilən dörd qidanı açıqlayıb. Onun sözlərinə görə, orqanizmdə daim xərçəng hüceyrələri yaransa da, güclü immun sistemi onları məhv edir.
Medianews.az-ın məlumatına görə, həkim qeyd edib ki, əsas risk immun sisteminin zəifləməsi və xroniki iltihabın yaranması ilə bağlıdır. Bu vəziyyət siqaret çəkmə və ya həddindən artıq günəş şüasına məruz qalma ilə əlaqəli ola bilər.
Li bildirib ki, bəzi qidalar orqanizmin müdafiə qabiliyyətini gücləndirir. Bunlara soya, pomidor, alma və giləmeyvələr daxildir. Bu məhsullar vitaminlər, antioksidantlar və polifenollarla zəngindir və immun sisteminin düzgün işləməsinə dəstək verir.
Həkim vurğulayıb ki, qidalar xərçəngdən tam qorumasada, bədənin xəstəliklə mübarizə imkanlarını artırır.

Помогающий снизить риск рака
Онколог Уильям Ли рассказал о четырех продуктах, которые могут помочь предотвратить рак. По его словам, в организме постоянно образуются раковые клетки, но сильная иммунная система уничтожает их.
По информации Medianews.az, врач отметил, что главный риск связан с ослаблением иммунной системы и развитием хронического воспаления. Это состояние может быть связано с курением или чрезмерным воздействием солнечных лучей.
Ли заявил, что некоторые продукты укрепляют защитные способности организма. К ним относятся соя, помидоры, яблоки и ягоды. Эти продукты богаты витаминами, антиоксидантами и полифенолами и поддерживают правильную работу иммунной системы.
Врач подчеркнул, что хотя продукты не обеспечивают полной защиты от рака, они увеличивают возможности организма бороться с заболеванием.