İran müzakirə və anlaşmaya
İran məntiq və prinsiplərə əsasən ABŞ tərəfi ilə müzakirə aparmağa və razılaşma əldə etməyə hazırdır.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu İranın Məhkəmə Sisteminin sədri Qulamhüseyn Mohseni Ejei Məhkəmə Sisteminin Ali Şurasının üzvləri ilə görüşdə deyib.
Onun sözlərinə görə, İran heyəti parlament sədri Məhəmməd Baqir Qalibafın başçılığı ilə müzakirələrdə İranın haqlı hüququnu və əldə etdiyi nailiyyətləri qoruyub. Lakin ABŞ tərəfinin fərqli tələbləri nəticəsində müzakirələr uğurla nəticələnməyib.
Mohseni Ejei bildirib ki, hazırda İranda bütün qüvvələr, diplomatlar və vətəndaşlar bütün sahələrdə əldə olunan nailiyyətlərinin qorunmasında yekdildir.
Qeyd edək ki, ABŞ və İran arasında nüvə proqramı ilə əlaqədar konkret nəticələr əldə olunmadığına görə, 28 fevralda ABŞ və İsrailin İrana qarşı hərbi hava hücumlara başlayıb və İran da həmin gündən İsraili və ABŞ-nin regiondakı obyektlərini raket və PUA ilə atəşə tutub. Pakistanın vasitəçiliyi ilə tərəflər arasında 7 apreldə 2 həftəlik atəşkəs razılaşması əldə olunub. 11 apreldə ABŞ və İran arasında İslamabadda keçirilən danışıqlarda razılaşma əldə olunmayıb.//Trend

Iran is ready to negotiate and reach an agreement with the US side based on logic and principles.
Medianews.az reports that this was stated by Gholamhossein Mohseni Ejei, head of Iran's Judiciary, during a meeting with members of the Supreme Council of the Judiciary.
According to him, the Iranian delegation, led by Parliament Speaker Mohammad Bagher Ghalibaf, defended Iran's legitimate rights and the achievements made during the negotiations. However, the negotiations did not conclude successfully due to the different demands of the US side.
Mohseni Ejei stated that currently all forces, diplomats, and citizens in Iran are united in protecting the achievements made in all areas.
It should be noted that since no concrete results were achieved regarding the nuclear program between the US and Iran, on February 28, the US and Israel began military airstrikes against Iran, and since that day, Iran has been targeting Israel and US regional facilities with missiles and UAVs. Through Pakistan's mediation, a two-week ceasefire agreement was reached between the parties on April 7. On April 11, no agreement was reached during the talks held between the US and Iran in Islamabad. //Trend