Mbappe Fransa millisinin məşqini tərk etdi
Fransanın futbol üzrə millisinin kapitanı, Madridin "Real" klubunun hücumçusu Kilian Mbappe milli komanda ilə məşqini vaxtından əvvəl başa vurub və meydanı tək tərk edib.
Bu barədə nüfuzlu insayder Miki Junior özünün X sosial şəbəkəsindəki səhifəsində bildirib.
Mənbənin məlumatına görə, Mbappe zədə səbəbindən məşq sessiyasını tamamlaya bilməyib. Təfərrüatlar açıqlanmır, lakin iyunun 8-də Fransa millisini 2026-cı il dünya çempionatından əvvəl Şimali İrlandiya ilə son yoldaşlıq oyunu gözləyir və bu görüşdə fransalı futbolçuya istirahət verilə bilər.
Fransa millisi qrup mərhələsində Seneqal, Norveç və İraqla qarşılaşacaq. Fransa komandası turnirdəki ilk oyununu iyunun 16-da Seneqala qarşı keçirəcək./axar.az

Капитан сборной Франции по футболу, нападающий мадридского "Реала" Килиан Мбаппе досрочно завершил тренировку со сборной и покинул поле один.
Об этом сообщил авторитетный инсайдер Мики Джуниор на своей странице в социальной сети X.
По данным источника, Мбаппе не смог завершить тренировочную сессию из-за травмы. Подробности не раскрываются, однако 8 июня сборную Франции ждет последний товарищеский матч с Северной Ирландией перед чемпионатом мира 2026 года, и в этой встрече французскому футболисту может быть предоставлен отдых.
Сборная Франции на групповом этапе сыграет с Сенегалом, Норвегией и Ираком. Первый матч на турнире французская команда проведет 16 июня против Сенегала./axar.az