Ronaldo "Yuventus"u məhkəmədə uddu -
Səudiyyə Ərəbistanının "Əl-Nəsr" klubunda çıxış edən portuqaliyalı ulduz futbolçu Kristiano Ronaldo "Yuventus"la bağlı məhkəmə işində qalib gəlib.
Milli.Az xəbər verir ki, bu barədə İtaliyanın nüfuzlu nəşri La Gazzetta dello Sport məlumat yayıb. Turin Apellyasiya Məhkəməsi "Yuventus"un əvvəlki qərardan verdiyi şikayəti təmin etməyib və klubun Ronaldoya 9,7 milyon avro ödəməli olduğu hökmünü qüvvədə saxlayıb.
Məhkəmə çəkişməsi koronavirus pandemiyası dövründə tərəflər arasında bağlandığı iddia edilən gizli razılaşma ilə əlaqədardır. Həmin razılaşmaya əsasən, "Yuventus" Ronaldonun maaşının bir hissəsini müvəqqəti olaraq təxirə salmışdı. Sonradan məlum olub ki, klub portuqaliyalı hücumçuya 9,8 milyon avro məbləğində borclu qalıb.
Qeyd edək ki, Ronaldo əvvəlcə bu məbləğin təxminən iki qatını - 19,9 milyon avro tələb edib. Lakin 2024-cü ildə arbitraj məhkəməsi futbolçunun iddiasını qismən təmin edərək, "Yuventus"un daha az məbləğ ödəməsinə qərar vermişdi. Apellyasiya instansiyası da bu qərarı dəyişməz saxlayıb.
Beləliklə, İtaliya məhkəmələrinin yekun mövqeyinə əsasən, Turin klubu Ronaldoya borclu olduğu məbləği ödəməli olacaq.

Ronaldo won against "Juventus" in court -
Portuguese star footballer Cristiano Ronaldo, playing for Saudi Arabia's "Al-Nassr" club, has won the court case related to "Juventus".
According to Milli.Az, this was reported by Italy's prestigious publication La Gazzetta dello Sport. The Turin Court of Appeal rejected Juventus's complaint against the previous decision and upheld the ruling that the club must pay Ronaldo 9.7 million euros.
The legal dispute is related to a secret agreement allegedly made between the parties during the coronavirus pandemic period. According to that agreement, Juventus had temporarily deferred part of Ronaldo's salary. Later, it was revealed that the club owed the Portuguese forward an amount of 9.8 million euros.
It should be noted that Ronaldo initially demanded approximately double that amount - 19.9 million euros. However, in 2024, the arbitration court partially accepted the footballer's claim and ruled that Juventus pay a lesser amount. The appeal instance upheld this decision unchanged.
Thus, based on the final position of the Italian courts, the Turin club will have to pay the amount it owes to Ronaldo.