Ronaldo "Yuventus"u məhkəmədə uddu -
Səudiyyə Ərəbistanının "Əl-Nəsr" klubunda çıxış edən portuqaliyalı ulduz futbolçu Kristiano Ronaldo "Yuventus"la bağlı məhkəmə işində qalib gəlib.
Milli.Az xəbər verir ki, bu barədə İtaliyanın nüfuzlu nəşri La Gazzetta dello Sport məlumat yayıb. Turin Apellyasiya Məhkəməsi "Yuventus"un əvvəlki qərardan verdiyi şikayəti təmin etməyib və klubun Ronaldoya 9,7 milyon avro ödəməli olduğu hökmünü qüvvədə saxlayıb.
Məhkəmə çəkişməsi koronavirus pandemiyası dövründə tərəflər arasında bağlandığı iddia edilən gizli razılaşma ilə əlaqədardır. Həmin razılaşmaya əsasən, "Yuventus" Ronaldonun maaşının bir hissəsini müvəqqəti olaraq təxirə salmışdı. Sonradan məlum olub ki, klub portuqaliyalı hücumçuya 9,8 milyon avro məbləğində borclu qalıb.
Qeyd edək ki, Ronaldo əvvəlcə bu məbləğin təxminən iki qatını - 19,9 milyon avro tələb edib. Lakin 2024-cü ildə arbitraj məhkəməsi futbolçunun iddiasını qismən təmin edərək, "Yuventus"un daha az məbləğ ödəməsinə qərar vermişdi. Apellyasiya instansiyası da bu qərarı dəyişməz saxlayıb.
Beləliklə, İtaliya məhkəmələrinin yekun mövqeyinə əsasən, Turin klubu Ronaldoya borclu olduğu məbləği ödəməli olacaq.

Роналду выиграл суд против "Ювентуса" -
Португальская звезда футбола Криштиану Роналду, выступающая за клуб Саудовской Аравии "Эль-Наср", выиграла судебное дело, связанное с "Ювентусом".
Об этом сообщает авторитетное итальянское издание La Gazzetta dello Sport. Апелляционный суд Турина отклонил жалобу "Ювентуса" на предыдущее решение и оставил в силе постановление о том, что клуб должен выплатить Роналду 9,7 миллиона евро.
Судебный спор связан с секретным соглашением, якобы заключённым между сторонами во время пандемии коронавируса. Согласно этому соглашению, "Ювентус" временно приостановил выплату части заработной платы Роналду. Позже выяснилось, что клуб задолжал португальскому нападающему сумму в размере 9,8 миллиона евро.
Отметим, что сперва Роналду требовал примерно вдвое большую сумму — 19,9 миллиона евро. Однако в 2024 году арбитражный суд частично удовлетворил иск футболиста, постановив, что "Ювентус" должен выплатить меньшую сумму. Апелляционная инстанция сохранила это решение без изменений.
Таким образом, согласно окончательной позиции итальянских судов, туринский клуб обязано выплатить Роналду сумму задолженности.