Təcili yardımın açarı itdi,
Türkiyənin Adana şəhərində infrakt şübhəsi ilə çağırılan xəstəyə yardım zamanı gözlənilməz hadisə baş verib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə zamanı ilkin tibbi yardım göstərilən xəstə təcili yardıma yerləşdirilib.
Bu vaxt ambulansın açarının yorğanın içərisinə düşdüyü, lakin bunun fərq edilmədiyi bildirilib.
Açar tapılmadığı üçün hadisə yerinə ikinci təcili yardım maşını çağırılıb və xəstə xəstəxanaya aparılıb. Lakin həkimlərin müdaxiləsinə baxmayaraq onun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Mərhumun ailəsi hadisədə səhlənkarlıq olduğunu iddia edərək şikayət edilər və istintaq başladılıb. Rəsmilər isə ilkin araşdırma zamanı açarın tibbi müdaxilə zamanı təsadüfən yorğanın içinə düşdüyünü açıqlayıb.

Ключ от скорой помощи потерялся,
В городе Адана в Турции во время оказания помощи пациенту с подозрением на инфаркт произошел неожиданный инцидент.
Как сообщает Medianews.az, пациенту, получившему первоначальную медицинскую помощь, была оказана помощь скорой.
В это время ключи от машины скорой помощи упали внутрь одеяла, но этого не заметили.
Так как ключи не были найдены, на место происшествия вызвали вторую машину скорой помощи, и пациента доставили в больницу. Несмотря на вмешательство врачей, спасти жизнь пациента не удалось.
Семья покойного заявила о небрежности в происшествии и подала жалобу, было начато расследование. Чиновники на предварительном расследовании сообщили, что ключи случайно попали внутрь одеяла во время медицинского вмешательства.