Təcili yardımın açarı itdi,
Türkiyənin Adana şəhərində infrakt şübhəsi ilə çağırılan xəstəyə yardım zamanı gözlənilməz hadisə baş verib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə zamanı ilkin tibbi yardım göstərilən xəstə təcili yardıma yerləşdirilib.
Bu vaxt ambulansın açarının yorğanın içərisinə düşdüyü, lakin bunun fərq edilmədiyi bildirilib.
Açar tapılmadığı üçün hadisə yerinə ikinci təcili yardım maşını çağırılıb və xəstə xəstəxanaya aparılıb. Lakin həkimlərin müdaxiləsinə baxmayaraq onun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Mərhumun ailəsi hadisədə səhlənkarlıq olduğunu iddia edərək şikayət edilər və istintaq başladılıb. Rəsmilər isə ilkin araşdırma zamanı açarın tibbi müdaxilə zamanı təsadüfən yorğanın içinə düşdüyünü açıqlayıb.

The ambulance key is lost,
An unexpected incident occurred while helping a patient called with a suspicion of a heart attack in the city of Adana, Turkey.
Medianews.az reports that, the patient who received initial medical aid during the incident was placed in an ambulance.
At that time, it was reported that the ambulance key fell inside the blanket but this went unnoticed.
Since the key was not found, a second ambulance was called to the scene and the patient was taken to the hospital. However, despite the intervention of the doctors, it was not possible to save his life.
The deceased’s family claimed negligence in the incident and filed a complaint, and an investigation was launched. Officials stated during the preliminary investigation that the key had accidentally fallen inside the blanket during medical intervention.