Türkiyə modasının tanınmış dizayneri Cemil İpekçi vəfatı ilə bağlı daha əvvəl səsləndirdiyi vəsiyyətə görə tənqid olundu.
Medianews.az xəbər verir ki, Cemil İpekçi tənqidlərdən sonra yenidən açıqlama verib.
O, dəfn mərasimində dini ayinlərin olmasını istəmədiyini bir daha vurğulayıb və qərarının şəxsi inancına əsaslandığını bildirib.
İpekçi həyatını yalnız Allaha hesab verərək yaşadığını deyərək, “Günahımın da savabımın da hesabını Rəbbimə verəcəyəm” ifadəsini işlədib.
O həmçinin bəzi şəxslərin reaksiyalarını “ikiüzlülük” kimi dəyərləndirib və dəfninin öz istəklərinə uyğun şəkildə təşkil olunmasını istədiyini bildirib.

Заявление известной модели:
Известный турецкий дизайнер Джемил Ипекчи подвергся критике из-за ранее высказанного завещания, связанного с его смертью.
Как сообщает Medianews.az, после критики Джемил Ипекчи снова дал разъяснения.
Он вновь подчеркнул, что не хочет проводить религиозные обряды на своей церемонии похорон и заявил, что его решение основано на личных убеждениях.
Ипекчи сказал, что всю жизнь жил, отвечая только перед Богом, и выразился словом: «Я отдам отчет за свои грехи и заслуги перед своим Господом».
Он также охарактеризовал реакцию некоторых лиц как «двуличие» и выразил желание, чтобы его похороны были устроены в соответствии с его пожеланиями.