Xırdalanda DƏHŞƏT: Yaşayış binaları belə yandırılır
İddialara görə, Xırdalanda “Xələfli MTK”ya məxsus binalardan biri artıq ikinci dəfədir ki, qəsdən yandırılır.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə ilə bağlı bina sakinləri sosial şəbəkədə paylaşım ediblər.
Belə ki, yayılan görüntülərdə naməlum şəxslərin binadakı plastik boruların üzərinə yandırılmış əski parçaları atdığı bildirilir.
Bundan bir neçə gün əvvəl isə həmin binanın şaxtasında yerləşən elektrik şitlərinin alovlanmasını əks etdirən görüntülər yayılmışdı. Sakinlərin sözlərinə görə, həmin vaxt da yandırılmış parça elektrik şitlərinin üzərinə atılıb.
Hadisənin kimlər tərəfindən və hansı məqsədlə törədildiyi hələlik məlum deyil.
Əldə etdiyimiz məlumata görə, məsələ ilə bağlı polis əməkdaşları tərəfindən araşdırma aparılır./Bakupost.az/

One of the buildings belonging to "Xələfli MTK" in Khirdalan has been intentionally set on fire for the second time.
Medianews.az reports that the residents of the building shared about the incident on social media.
Specifically, the circulated footage shows unknown individuals throwing burning rags onto the plastic pipes in the building.
A few days ago, footage was also released showing the ignition of the electrical panels located in the building's shaft. According to the residents, at that time the burning rags were also thrown onto the electrical panels.
It is currently unknown who committed the act and for what purpose.
According to the information we obtained, police officers are conducting an investigation into the matter./Bakupost.az/