“Apokalipsis”in “Yaquar pəncəsi” həbs olundu -
Mel Gibsonun dünyaşöhrətli “Apokalipsis” filmində canlandırdığı “Yaquar pəncəsi” (“Jaguar Paw”) obrazı ilə tanınan aktyor Rudi Yanqblad ABŞ-nin Texas ştatında polislər tərəfindən saxlanılıb.
Medianews.az TMZ portalına istinadla xəbər verir ki, 43 yaşlı aktyor narkotik vasitələrin saxlanması və ticarəti ittihamı ilə həbs edilib.
Hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən aparılan axtarış zamanı aktyorun üzərində 1-4 qram miqdarında qadağan olunmuş maddə aşkar olunub.
Texas qanunvericiliyinə əsasən, bu miqdarda narkotik maddə saxlamaq ağır cinayət hesab olunur. Bu əməlinə görə aktyoru 2 ilə qədər həbs cəzası və ya 10 min dollar məbləğində cərimə gözləyir.
Qeyd edək ki, bu, Yanqbladın qanunla ilk problemi deyil. Belə ki, 2025-ci ilin oktyabr ayında o, məişət zorakılığı ittihamı ilə də həbs olunmuşdu. Aktyorun karyerası son illərdə çəkildiyi aşağı büdcəli filmlər və şəxsi həyatındakı qalmaqallarla gündəmə gəlir.

"The Jaguar Claw of ‘Apocalypse’ has been arrested -"
Actor Rudy Youngblood, known for his role as "Jaguar Paw" in Mel Gibson's world-famous film "Apocalypto," was detained by police in the state of Texas, USA.
Medianews.az reports, citing the TMZ portal, that the 43-year-old actor was arrested on charges of possession and trafficking of narcotics.
During a search conducted by law enforcement agencies, illegal substances weighing between 1-4 grams were found on the actor.
According to Texas legislation, possessing this amount of narcotics is considered a serious crime. For this act, the actor faces up to 2 years in prison or a fine of 10,000 dollars.
It should be noted that this is not Youngblood's first legal issue. In October 2025, he was also arrested on charges of domestic violence. The actor's career has recently been in the spotlight due to low-budget films he has appeared in and scandals in his personal life.