Axtarışda olan türkmənistanlı MMA döyüşçüsü Azərbaycanda ələ keçdi
İctimaiyyət arasında "Daltonlar" kimi tanınan cinayət qruplaşmasına qarşı keçirilən əməliyyatlar çərçivəsində təşkilatın tanınmış simalarından daha biri ələ keçirilib.
Oxu.Az xəbər verir ki, "Dalton İntizar" ləqəbi ilə tanınan MMA döyüşçüsü İntizar Babaniyazov Azərbaycanda saxlanıldıqdan sonra Türkiyəyə aparılıb.
Türkmənistan vətəndaşı olan Babaniyazovun müxtəlif xarici GSM nömrələri vasitəsilə vətəndaşlara zəng edərək pul tələb etdiyi, tələbləri yerinə yetirilmədikdə isə iş yerlərinə silahlı hücumlar təşkil etdiyi iddia olunur.
İstanbula gətirilən Babaniyazovun polis bölməsindəki dindirilməsi zamanı onun 2 hədə-qorxu və 4 silahlı basqın olmaqla, ümumilikdə 6 ayrı cinayət əməlində iştirak etdiyi müəyyən edilib. Şübhəlinin adının Serdar Öktem qətlində də hallandığı iddia edilir.
Polis bölməsindəki prosedurları başa çatan Babaniyazov prokurorluq tərəfindən dindirildikdən sonra hakim qarşısına çıxarılıb. Şübhəli barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib və o, həbsxanaya göndərilib.

The Turkmenistan MMA fighter wanted by the authorities was captured in Azerbaijan
As part of the operations against the criminal group known among the public as the "Daltons," another well-known figure of the organization has been captured.
Oxu.Az reports that the MMA fighter known by the nickname "Dalton Intizar," Intizar Babaniyazov, was taken to Turkey after being detained in Azerbaijan.
Babaniyazov, a Turkmenistan citizen, is alleged to have called citizens through various foreign GSM numbers demanding money, and when his demands were not met, he organized armed attacks on workplaces.
During the interrogation of Babaniyazov, who was brought to Istanbul and held in a police station, it was determined that he participated in a total of 6 separate crimes, including 2 threats and 4 armed assaults. The suspect is also alleged to be connected to the murder of Serdar Öktem.
After completing the procedures at the police station, Babaniyazov was interrogated by the prosecutor and then brought before a judge. A pre-trial detention measure was chosen for the suspect, and he was sent to prison.