Axtarışda olan türkmənistanlı MMA döyüşçüsü Azərbaycanda ələ keçdi
İctimaiyyət arasında "Daltonlar" kimi tanınan cinayət qruplaşmasına qarşı keçirilən əməliyyatlar çərçivəsində təşkilatın tanınmış simalarından daha biri ələ keçirilib.
Oxu.Az xəbər verir ki, "Dalton İntizar" ləqəbi ilə tanınan MMA döyüşçüsü İntizar Babaniyazov Azərbaycanda saxlanıldıqdan sonra Türkiyəyə aparılıb.
Türkmənistan vətəndaşı olan Babaniyazovun müxtəlif xarici GSM nömrələri vasitəsilə vətəndaşlara zəng edərək pul tələb etdiyi, tələbləri yerinə yetirilmədikdə isə iş yerlərinə silahlı hücumlar təşkil etdiyi iddia olunur.
İstanbula gətirilən Babaniyazovun polis bölməsindəki dindirilməsi zamanı onun 2 hədə-qorxu və 4 silahlı basqın olmaqla, ümumilikdə 6 ayrı cinayət əməlində iştirak etdiyi müəyyən edilib. Şübhəlinin adının Serdar Öktem qətlində də hallandığı iddia edilir.
Polis bölməsindəki prosedurları başa çatan Babaniyazov prokurorluq tərəfindən dindirildikdən sonra hakim qarşısına çıxarılıb. Şübhəli barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib və o, həbsxanaya göndərilib.

В рамках операций против преступной группировки, известной в обществе как "Дальтоны", был задержан еще один известный участник организации.
Как сообщает Oxu.Az, боец ММА по прозвищу "Дальтон Интизар" Интизар Бабаниязов был задержан в Азербайджане и затем доставлен в Турцию.
Гражданин Туркменистана Бабаниязов обвиняется в том, что через различные зарубежные GSM-номера звонил гражданам, требуя деньги, а в случае невыполнения требований организовывал вооружённые нападения на их рабочие места.
Во время допроса в полицейском участке Стамбула было установлено, что Бабаниязов участвовал в шести отдельных преступлениях — два из них связаны с угрозами и четыре — с вооружёнными нападениями. Подозреваемого также связывают с убийством Сердара Октема.
После завершения процедур в полицейском участке Бабаниязов был допросен прокуратурой и предстал перед судьей. В отношении подозреваемого избрана мера пресечения в виде заключения под стражу, и он был отправлен в тюрьму.