Bakıda doğulan müğənni Əbu-Dabidəki istirahətinə 17 min dollar xərclədi
Müğənni Larisa Dolina Əbu-Dabidəki lüks oteldə qalmaq üçün 1,4 milyon rubl (17 min dollardan çox) ödəyib.
Milli.Az-ın məlumatına görə, söhbət Dolinanın qızı və nəvəsi ilə iki həftə keçirdiyi Rixos Premium Saadiyat Island otelindən gedir.
Bildirildiyinə görə, sənətçi Ultra All-Inclusive xidmətləri olan premium nömrədə qalıb. Onun yeddi restoran, bar, spa, hovuz və fitness mərkəzinə çıxışı olub.
Qeyd edilir ki, Dolina vaxtının çox hissəsini otağında keçirib. Gündüzlər o, dənizə girmək imkanı olub. Şahidlərin sözlərinə görə, Dolina məcburi qovulması xəbəri yayılanda qəlyan çəkərək gülüb. Oteldəki qonşuları müğənninin ünsiyyətcil və mehriban olduğunu bildiriblər.
Larisa Dolina Xamovnikidəki mənzilini Polina Luryeyə 112 milyon rubla satdıqdan sonra böyük bir qalmaqalın mərkəzində qalıb. Sənətçi fırıldaqçılığın qurbanı olduğunu iddia edib və məhkəməyə müraciət edib. Məhkəmə Dolinanın tərəfini tutub və alıcıdan ödəniş tələb etmədən mənzili ona qaytarıb, nəticədə həm mənzil, həm də pul qalmayıb. Lurye Ali Məhkəməyə şikayət edib və məhkəmə qərarları dəyişdirilib və mənzil onun ixtiyarında qaldıb.
Qeyd edək ki, Larisa Dolina 1955-ci il sentyabrın 10-da Bakı şəhərində yəhudi ailəsində anadan olub. Atası Aleksandr Markusoviç Kudelman, anası isə Qalina İzrailevna Kudelmandır.

The singer born in Baku spent 17 thousand dollars on his vacation in Abu Dhabi.
Singer Larisa Dolina paid 1.4 million rubles (more than 17 thousand dollars) to stay at a luxury hotel in Abu Dhabi.
According to Milli.Az, the talk is about Dolina spending two weeks with her daughter and granddaughter at the Rixos Premium Saadiyat Island hotel.
It is reported that the artist stayed in a premium room with Ultra All-Inclusive services. She had access to seven restaurants, bars, spa, pool, and fitness center.
It is noted that Dolina spent most of her time in her room. During the day, she had the opportunity to swim in the sea. According to witnesses, when the news of her forced eviction was spread, Dolina laughed while smoking a hookah. Neighbors at the hotel stated that the singer was sociable and friendly.
After selling her apartment in Khamovniki to Polina Lurye for 112 million rubles, Larisa Dolina was at the center of a major scandal. The artist claimed to be a victim of fraud and applied to the court. The court sided with Dolina and returned the apartment to her without requiring payment from the buyer, resulting in neither the apartment nor the money remaining. Lurye appealed to the Supreme Court, and court decisions were changed, with the apartment remaining at her disposal.
It should be noted that Larisa Dolina was born on September 10, 1955, in the city of Baku into a Jewish family. Her father is Aleksandr Markusovich Kudelman, and her mother is Galina Izrailevna Kudelman.