Bakıda doğulan müğənni Əbu-Dabidəki istirahətinə 17 min dollar xərclədi
Müğənni Larisa Dolina Əbu-Dabidəki lüks oteldə qalmaq üçün 1,4 milyon rubl (17 min dollardan çox) ödəyib.
Milli.Az-ın məlumatına görə, söhbət Dolinanın qızı və nəvəsi ilə iki həftə keçirdiyi Rixos Premium Saadiyat Island otelindən gedir.
Bildirildiyinə görə, sənətçi Ultra All-Inclusive xidmətləri olan premium nömrədə qalıb. Onun yeddi restoran, bar, spa, hovuz və fitness mərkəzinə çıxışı olub.
Qeyd edilir ki, Dolina vaxtının çox hissəsini otağında keçirib. Gündüzlər o, dənizə girmək imkanı olub. Şahidlərin sözlərinə görə, Dolina məcburi qovulması xəbəri yayılanda qəlyan çəkərək gülüb. Oteldəki qonşuları müğənninin ünsiyyətcil və mehriban olduğunu bildiriblər.
Larisa Dolina Xamovnikidəki mənzilini Polina Luryeyə 112 milyon rubla satdıqdan sonra böyük bir qalmaqalın mərkəzində qalıb. Sənətçi fırıldaqçılığın qurbanı olduğunu iddia edib və məhkəməyə müraciət edib. Məhkəmə Dolinanın tərəfini tutub və alıcıdan ödəniş tələb etmədən mənzili ona qaytarıb, nəticədə həm mənzil, həm də pul qalmayıb. Lurye Ali Məhkəməyə şikayət edib və məhkəmə qərarları dəyişdirilib və mənzil onun ixtiyarında qaldıb.
Qeyd edək ki, Larisa Dolina 1955-ci il sentyabrın 10-da Bakı şəhərində yəhudi ailəsində anadan olub. Atası Aleksandr Markusoviç Kudelman, anası isə Qalina İzrailevna Kudelmandır.

Певица, родившаяся в Баку, потратила 17 тысяч долларов на отдых в Абу-Даби
Певица Larisa Dolina заплатила 1,4 миллиона рублей (более 17 тысяч долларов) за проживание в роскошном отеле в Абу-Даби.
По информации Milli.Az, речь идет об отеле Rixos Premium Saadiyat Island, где Долина провела две недели с дочерью и внучкой.
Сообщается, что артистка остановилась в премиум номере с услугами Ultra All-Inclusive. У нее был доступ к семи ресторанам, барам, СПА, бассейну и фитнес-центру.
Отмечается, что Долина проводила большую часть времени в своем номере. Днем у нее была возможность купаться в море. По словам свидетелей, когда распространилась новость о ее возможном выселении, Долина курила кальян и смеялась. Соседи по отелю отметили, что певица общительна и дружелюбна.
После того как Лариса Долина продала свою квартиру в Хамовниках Полине Лурье за 112 миллионов рублей, она оказалась в центре большого скандала. Артистка заявила, что стала жертвой мошенничества, и обратилась в суд. Суд встал на сторону Долиной и вернул ей квартиру без требования платежей с покупателя, в результате чего остались ни квартира, ни деньги. Лурье подала жалобу в Верховный суд, судебные решения были изменены, и квартира осталась в ее распоряжении.
Отметим, что Лариса Долина родилась 10 сентября 1955 года в городе Баку в еврейской семье. Ее отец — Александр Маркусович Кудельман, а мать — Галина Израилевна Кудельман.