I və IV qruplar üzrə qəbul imtahanlarının
İyunun 7-də keçirilmiş I və IV ixtisas qrupları, eləcə də III ixtisas qrupu - coğrafiya fənni üzrə qəbul imtahanlarında istifadə olunan test tapşırıqlarının izahı və düzgün cavabları açıqlanıb.
Bildirilib ki, imtahanda iştirak edənlər, həmçinin valideynlər, müəllimlər, ekspertlər bütün test tapşırıqlarının izahını (I ixtisas qrupu, IV ixtisas qrupu, III ixtisas qrupu - coğrafiya), eləcə də qapalı və kodlaşdırılabilən açıq tipli tapşırıqların düzgün cavablarını müvafiq hiperkeçidlərdən əldə edə bilərlər.
Qeyd edək ki, imtahanlarda istifadə olunan yazılı cavab tələb edən açıq tipli tapşırıqların yoxlanılması vaxt tələb etdiyindən nəticələrin iki həftədən sonra elan olunması nəzərdə tutulur.

On June 7, the explanations and correct answers of the test tasks used in the entrance exams for the I and IV specialty groups, as well as the III specialty group - geography subject, were announced.
Medianews.az reports that the State Examination Center (SEC) has released information about this.
It was stated that participants in the exam, as well as parents, teachers, and experts, can obtain explanations for all test tasks (I specialty group, IV specialty group, III specialty group - geography), as well as the correct answers for closed and codable open-ended tasks from the respective hyperlinks.
It should be noted that since checking open-ended tasks requiring written answers used in the exams takes time, the results are expected to be announced after two weeks.